Poszukuję programu do rekompresji plików video

(H@wkeye) #1

Witam. Szukam właśnie jakiegoś darmowego programu do rekompresji małych i średnich plików audio/video, formatu głównie .AVI , .WMV , .MPEG zazwyczaj takich poniżej średnio 100 MB, zazwyczaj kilkadziesiąt MB.

Posiadam już nawet teraz taki dobry, polski edytor AVI ReComp w wersji 1.5.5 , i choć spisuje się on b. dobrze to niestety nie ma zdolności rekompresji plików tak małych rozmiarowo. :slight_smile:

(eranet) #2

SoundStudio 12 PL - zajmuje od choroby (jakieś 5-6 GB) ale masz (de/re) kompresor wszystkich znanych formatów, i wiele innych bajerów do tworzenia muzyki. Darmowy do 30 dni. Jako darmowy ma komplet funkcjonalności

(SMDOBPRO) #3

A to ci nie wystarczy.

[image_id: 5597

Można oczywiście też Vegas Pro 12 Suite za jakieś 730 eur,czemu nie tylko to jak strzelanie z czołgu do zająca.30 dni a później co ?

(H@wkeye) #4

Nie słyszałem o tym programie lub go nie rozpoznaję, wrzuć może jakieś adresy do tego softu ?

Poza tym no tak, ale to jednak jest trial, niby może i funkcjonalny, a ja nie potrzebuję aż tylu funkcji naraz, a jedynie nie dekompresować (to szerokie pojęcie, w informatyce to jednak coś innego niż ten drugi proces: poczytaj), a rekompresować (to coś innego, poczytaj co to jest) pliki - czyli zmieniać ich zbyt duży na ogół rozmiar i to głównie te video ( .avi , .mpeg ).

Czasem jak w przypadku formatu .rmvb odwrotnie - zwiększać ich rozmiar bo format ten wykorzystuje zmienną przepływność danych ( VBR ) kompresując ten sam materiał w mniejszej ilości danych, niestety kosztem jakości. :frowning:

Poza tym przypomnę, chodzi mi przede wszystkim o przeróbkę raczej małych plików video głównie, ale także muzyki, takich pod 100, czasem trochę więcej MB, większe z powodzeniem obsługuje AVI ReComp (co prawda tylko .avi , ale zawsze to coś).

Te 5-6 GB to program zabiera czy plik wynikowy ma taki rozmiar, mam nadzieję że żartujesz, to mnie zszokowało troszeczkę. :shock:

A nie znalazłoby się coś darmowego może ?

Lub jeśli nawet nie ma czegoś takiego, to jakie tego typu edytory można polecić w pełnych wersjach do pobrania nawet odpłatnie lub w wersji pudełkowej na płytce CD ?