Poszukuje programu do wycinania fragmentów filmu

Witam!

Nie wiem od czego zacząć więc zacznę od początku. W przyszłym tygodniu będziemy mieli lekcję pokazową z Historii na temat powstania warszawskiego i ogólnie postawy wobec terrorowi faszystów. Może być to forma multimedialna. Zabrałem się do roboty wykonałem prezentację ale czegoś mi w niej brakuje. Zastanawiałem się nad wrzuceniem fragmentu z filmu. Myślałem nad obroną Getta warszawskiego które jest ciekawie ukazane w filmie Pianista. Tutaj mam kilka pytań:

  1. Jakim programem wyciąć owy fragment?

  2. Jak wrzucić go do prezentacji?

Za pomoc dziękuję :slight_smile:

PS. Czy jest możliwość zrobienia tego w movie makerze? Jeśli nie to proszę o podanie linka do mało ważącego programu nie musi mieć jakiś super funkcji chodzi o samo wycięcie.

Jaki format plików :?:

W czym tworzysz prezentację (jaki program), jakie formaty multimedialne obsługuje ten program, etc.

Poczytaj o wycinaniu fragmentów plików:

:arrow: dla plików *.avi

:arrow: dla *.rmvb

:arrow: pliki *.vob/*.mpg i nie tylko

:arrow: Temat z forum z wieloma informacja i linkami do tutoriali

P.S. Temat na forum poruszany wielokrotnie. Używaj opcji :szukaj:

WMM jest również dobrym rozwiązaniem (szczególnie go poskładanie wszystkiego w całość), a nawet stworzenia całej prezentacji.

Jeżeli to film w avi http://download.chip.pl/printversion/pr … 70613.html

:roll: Nawet nie czytam co napisałeś…

Wiele razy było omawiane, VirtuaDub lub Windows Movie Maker 2, dwójkę masz w systemie po wgraniu SP2. Jak nie to masz 1 wersje, też fajne

walker123 , kolega ma racje VirtuaDub lub Windows Movie Maker 2 lub na Pinacle Studio …