Poszukuję programu - edycja audio

Witam! Nie jestem za bardzo obcykana na tym forum dlatego nie wiem czy w dobrym jego miejscu piszę ten post, a piszę, ponieważ zależy mi na posiadaniu programu do edytowania audio. Jednak ten program musi dobrze umieć edytować nie muzykę, ale głos. Jakieś zaniżania, podwyższanie, echo, po prostu zamienienie fałszu w piękny czysty głos w miarę możliwości programu. Wolałabym aby był darmowy :wink: Bardzo proszę o pomoc i z góry serdeczne dzięki :slight_smile:

Hmm niewiem, czy się przyda, ale może - Audacity? :wink:

*******************

Kasia96 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

szukam-programu-edycji-glosu-t267601.html

poszukuje-muzycznego-programu-edycji-glosu-t93900.html

Takie rzeczy można uzyskać tylko wykonując profesjonalny mastering, który usuwa nie tyle fałsz co wady i nie tyle wokalu co całego miksu a robi się to przeważnie na wyspecjalizowanym sprzęcie a nie darmowym programie do edycji audio (koszt takiej operacji wykonany przez profesjonalistę nie jest wielki, powinien się mieścić w granicach 200zł w przypadku niekomercyjnych nagrań). Wokal i podkład upiększa się na poziomie miksowania, dodaje się reverby (coś jakby imitacja pomieszczenia, w którym wokal miałby odpowiednie odbicia, czyli pospolicie mówiąc - echo), filtry, eq i kompresja itp.

Do amatorskich nagrań polecam jak najbardziej Cool Edit (obecnie nazywa się Adobe Audition), do tego wtyczki od Waves, czyli różnego rodzaju filtry, reverby, kompresory, eq itp. Niestety te programy są płatne ale są dostępne również w wersji trial, więc jeśli mają być wykorzystane jednorazowo to wystarczy :slight_smile:

Z Demówek polecam jeszcze FL Studio, w nim również można edytować wokale i tworzyć podkłady muzyczne, obsługuje również wtyczki Waves.

Z darmowych polecam Audacity, ma tam kilka efektów, do amatorskich zabaw się nadaje ale na nic więcej.

Pozdrawiam!