Poszukuje Programu HDD Acoustic Manager

Cześć,

Wego czasu pamiętam był taki program HDD Acoustic Manager do wyciszania dysków twardych. Szukałem tego programu ale nie mogę znaleść, czy ktoś wie z Was gdzie jeszcze go można pobrać dla Systemu XP?. Czy taki program jest bezpieczny dla dysku?.

:arrow: Proszę, google nie gryzą

A wg, mnie takie programy to nic innego jak zwykła lipa :lol:

:spoko:

Jest bezpieczny .Nawet spowodujesz że dysk będzie działał dłużej i mniej awaryjnie. Polega to na spowolnieniu obrotów talerzy.

Za to może ci zwolnić komp bo czasy dostępu wzrosną .

Ja znalazłem takie coś :

HDTach

http://www.dzikie.net/index.php?art=maxtor

Ps.

kosior6 Aleś Mu podał .

Pierwsze dwa linki mają oznaczone na czerwono - Niebezpieczne .Dwie następne też nie lepsze.

beztytu322ulz7.th.jpg

No to chyba wązniejsza jest szybkośc niż hałas.

A możesz mi podać źródło tej informacji bo mi cos cięzko uwierzyc :expressionless:

:spoko:

Phylby , tak, ale jeśli ma dysk np. 5400obr i jeszcze go zwolni to o dobrej predkości moze zapomieć…:frowning:

A na te linki nie spojrzałem sory :stuck_out_tongue_winking_eye:

:spoko:

Fakt faktem na poprzednim dysku ( bodajże IBM ) program HDD Acoustic Manager wyciszał mi dysk i bardzo przyjemnie się wtedy pracowało. Była to wersja programu ograniczona czasowo - 14 dni. Później ten program zanikł, nie wiadomo kto jest czy był jego producentem.

Co do tego czy jest bezpieczny to zdania są podzielone, jak wszystko ma wady i zalety tak i program może ale nie musi być bezpieczny.