Poszukuję programu na PC do EPUB, MOBI innego niż Calibre


(pstrowsky) #1

Poszukuję programu do przeglądania ebooków na ekranie komputera. Chodzi o to, aby program nie tworzył swojej własnej bazy ebooków, niepotrzebnie zaśmiecając kompa tak jak Calibre. Chciałbym aby korzystał jedynie z plików zgromadzonych na dysku i nie dublował ich. Najlepiej aby program był w miarę uniwersalny, dało się odczytać najpopularniejsze formaty oraz skonfigurować rozmiar i kolor czcionki oraz kolor tła.


(system) #2

Calibre zmusza do robienia bazy aby ogladać epub ? Nie

 

Masz tam w katalogu Calibre pliczek ebook-viewer.exe, możesz tym oglądac do woli bez uruchamiania głównego programu.

 

Ale możesz nie lubieć Calibre więc:

http://fbreader.org/win32

 

i jakiś ranking:

http://www.nextofwindows.com/top-5-epub-reader-for-windows-7/

 

 

Jak dla mnie pakiet Calibre (tak pakiet bo to kilka programów razem) jest o tyle wygodny, że jak na dzień dzisiejszy nie wciska jakiegoś syfu w zamian za używanie.


(Bogdan_G) #3

Witaj. Możesz radzić sobie inaczej. Wystarczy Firefox i dodatek EPUBReader. Nic nie trzeba dodawać do biblioteki, ale można.

Na plik epub na dysku klikasz PPM i w otwórz za pomocą. Ustawiasz Firefox.exe. Potem otwiera się w Firefoxie ten epub. Inne też, te z neta też, więc wygoda…

To akurat bajeczka dla wnuczka - fragment: http://prntscr.com/6jw2t9

 

A to link do dodatku: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/epubreader/

 

Podobny dodatek jest do chrome, ale nie sprawdzałem. Mam FF 37 beta.

 

Mam tez na dysku sumatra pdf portable i otwiera wszystko.


(pstrowsky) #4

Dzięki za odpowiedzi. Sumatra PDF jest bardzo ascetyczny, widzę nawet, że konfiguracja odbywa się poprzez gmeranie w pliku tekstowym :slight_smile: Dla mnie to nawet plus ale jeśli polecę go, czy zainstaluję osobie nieobeznanej, to nie poradzi sobie z konfiguracją.


(Bogdan_G) #5

Fakt. Sumatra PDF zapisuje ustawienia do pliku tekstowego, ale to nie problem, bo tylko opcjach odznaczyłem coś i tyle. Od początku na domyślnych ustawieniach Sumatra chodzi. Już drugi rok bez problemu. To, że zapisuje ustawienia do pliku, to nawet nie trzeba  tam zaglądać. Pobrałem i od razu korzystałem z czytnika PDF, czy EPUB.


(pstrowsky) #6

A gdybym chciał zmienić kolor tekstu i tła, to jak to zrobić inaczej niż przez ten plik?