Poszukuję proramu do dzielenia stron pdfa - komfortowe czyta


(pawo12) #1

witam :slight_smile: Poszukuję jakiegoś programu, którym będę mógł podzielić wszystkie strony pdfa na pół, tak aby jak pdf ma np 100 stron, to żeby po operacji miał 200 mniejszych. Potrzebne mi to, ponieważ chcę czytać dokumenty w formacie pdf na tablecie o przekątnej 10 cali. Niektóre takie dokumenty da się czytać bez żadnych dodatkowych operacji, ale część ma na tyle małą czcionkę, że z czytania bez powiększania nici, a nie chcę powiększać dokumentów by ich nie przesuwać, bo to bardzo spowalnia czytanie. Jakbym pociął sobie w ten sposób pdfa mógłbym włączyć większe powiększenie, ustawić ekran na orientację w poprzek i nie musiałbym przesuwać, tylko naciskał strzałkę by wyświetliła mi się następna strona i w ten sposób czytanie byłoby szybsze i dużo wygodniejsze niż przy wytężaniu wzroku by coś wogóle przeczytać i przy przesuwaniu. Chyba takie rozwiązanie byłoby jedynym sensownym. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:


(imeehow) #2

Import do Worda/Writera i powiększenie czcionki. ale to może być pracochłonne.


(pawo12) #3

Właśnie myślałem, że może stnieje jakiś program do czegoś takiego, bo nie chcę zamieniać tych dokumentów na inny format. Chcę by zostały pdfami, tylko je nieco przekształcić by się wygodniej je czytało.


(imeehow) #4

No ale przecież możesz je po modyfikacji znowu zapisać jako PDF, jaki problem?

Znalazłem 2 programy które mogłyby Ci pomóc: http://gpdftext.sourceforge.net/ i http://pdfshuffler.sourceforge.net/ oba na Linuksa.