Poszukuję sklepów intern z laptopami z systemem win732 bit

Witam mam nadzieję że w tym dziale może być jeśli nie proszę o przeniesienie.Poszukuję zaufanych sklepów internetowych gdzie mogę zakupić laptopa z systemem windows 7 home premium 32 bit przeglądałem takie jak komputronik shift digitech i są same 64 bit co mnie dziwi. cena 1500 1600zł

Pozdrawiam.

ceneo.pl / skapiec.pl

Tu poszukaj

Nie powinno cię dziwić, że są same 64bit. Przecież 32bity stają się powoli reliktem przeszłości.

Zawsze możesz kupić laptopa bez systemu i Windowsa osobno.

kamil_w ale pod systemy 64bit jest mało programów tych których używam z tego co się też zorientowałem oferowane laptopy maja zazwyczaj po 3-4GB ram 64Bitowy system potrzebuje trochę więcej pamięci.4GB dziś stanowi niski sufit wiadomo im więcej pamięci w laptopie tym większy wydatek.Gdyby programy których używam były na 64 bit zapewne bym przeszedł niestety muszę się zadowolić 32 pozostaje mi połazić po sklepach typu media markt,euro agd i pytać.

Większość programów 32 bitowych działa bez problemu na systemie x64, sam się niedawno przesiadłem na x64 (desktop) mam 4 GB RAM i na x86 już bym nie wrócił…

Głupoty piszesz, system 64 bitowy bez problemu uruchamia aplikacje 32 bitowe i nie wiem kto ci nagadał że wymaga więcej niż 4 gb ramu, właśnie mając 4gb należy brać 64 bitowy system bo 32 wykryje tylko 3 coś gb ramu, a różnica użycia ramu pomiędzy systemem 32 a 64 bitowy to może jakieś 5%.

nie trzeba mieć 4gb ram ,2gb też wystarczą do poprawnego działania systemu 64bit czasami są problemy ze starszymi sterownikami sprzętu albo grami np. diablo 2 ale zazwyczaj pomaga ustawienie zgodności systemu

A czy zainstalują się normalnie i będą działać stabilnie takie programy jak:

-odkurzacz

-google chrome

-winamp

-cinemaplayer

-ccleaner

-real alternative

-kadu

-revo uninstaler

-malwarebytes anti-malware

-ares

-win7codek (nigdy nie sprawdzałem jak sie sprawuje używałem vista codek pack)

-foxit reader

-auslogics disck defrag

-asio4all( do mojej karty dźwiękowej uDac v2)

są one 32 bitowe trzeba je jakoś specjalistycznie uruchamiać na win764 bit?

Wszystkie wymienione będą działać, sprawdź czy nie ma dostępnych wersji natywnych dla x64, Revo Uninstaller będzie działać w wersji darmowej tylko dla programów 32 bitowych, aby działał z i widział poprawnie programy x64 musisz kupić wersję pro :slight_smile:

semtex revo to mój najlepszy program do odinstalowywania programów znasz jakiś podobny do niego bądź lepszy z darmowych które będą działać z systemem 64 bit?

Pozdrawiam.

Nie mam :P, przymierzam się do zakupu wersji pro, nawet nie szukałem na dobrą sprawę…

Co do Twojego pytania o instalację na x64, wszystko się odbywa tak jak na wersji x86, z tym że masz dwa katalogi Program Files(x86) dla programów 32 bitowych i Program Files dla programów natywnych x64, x64 jest inną architekturą jednak dla zwykłego Usera systemu np. Windows 7 z “wierzchu” jest taka sama jak wersja x86…

czyli mam rozumieć,że w systemie win7 64 bit będą 2 folery “program files” tylko że programy 32 bitowe będą się instalowały w program files 86x a te 32 bitowe w program files 64x64x jak złe zrozumiałem to proszę jaśniej bo trochę zielony jestem nigdy nie miałem okazji instalować programów 32 bit na systemie 64 bit.

Pozdr.

Programy x86/32 bit-> Program Files x86

Programy x64/64 bit-> Program Files