Poszukuję skrypt [PHP]

Poszukuję skryptu galerii zdjęć, w PHP. Takich skryptów widziałem już kilkanaście, ale żaden mi nie pasuje. A od poszukiwanego skryptu oczekuję, by na początku wyświetlał wszystkie miniaturki zdjęć, po kliknięciu na jedno z nich otwiera sie strona ze zdjęciem powiększonym (ale nie na maxymalnym rozmiarze - aby nie rozwaliło strony), z możliwością komentowania obrazka i - po kliknięciu w “średniaturkę” zdjęcia otwierało się nowe okno ze zdjęciem w pełnym rozmiarze. I żeby to wszystko można było łatwo wstawić w obecny layout strony. Jeżeli ktoś nie za bardzo rozumie, o co mi chodzi - czemu się specjalnie nie dziwię :slight_smile: - chodzi mi mniejwięcej o to, co jest na digart.pl, myart.pl czy deviantart.com, z tą różnicą, że moja galeria będzie galerią osobistą, a nie portalem do umieszczanie swoich fotek/prac.

Oczywiście wysuwam pytanie, czy ktoś taki skrypt/link do niego posiada :lol:

Aha, najlepiej by było, żeby nie wymagał MySQL (choć niekoniecznie)… po prostu z SQL musiałbym się dłużej pomęczyć - bo po prostu styczności z nim jescze nie miałem :slight_smile:

Coppermine Photo Gallery

tą widziałeś?? niestety wymaga bazy ale jest bardzo prostu instalator i z ciekawszych opcji ma możliwość dodawania wielu plików naraz :slight_smile: