Poszukuję specjalisty z Gorzowa Wlkp. w sprawie systemów


(izok1980) #1

Witam! bardzo spodobały mi się systemy operacyjne gnome 3,mandriva xtreme,mandriva 2009,nawet może być inny bele darmowy :wink:.Głownie spodobały mi sie efekty wizualne

http://www.youtube.com/watch?v=swCnR6KNoa0.Poszukuję takiej osoby która się bardzo dobrze na tym zna.Chcę przejść z Visty na taki system,czyli pozbyć się całkowicie.Jak to jest ze sterownikami np do Wi-fi,dźwięku i inne takie,zależy mi na korzystaniu z neta,gg i oglądaniu filmów.Jeśli ktoś takie coś potrafi proszę o kontakt dogadamy się :wink:

Pozdrawiam


(Soren) #2

chcsz przejść z visty na linuksa bo spodobał ci się compiz pomijając fakt że nic zupełnie o tym systemie nie wiesz a po tygodniu będzie płacz że ci nowegg.exe się nie chce zainstalować...

Odsyłam do http://newbie.linux.pl/?id=article&kg=1 zapoznaj się najpierw z filozofią bo szybciej skończysz niż zaczniesz - rada od serca...


(roobal) #3

Ja proponuję zrobić tak: zajrzyj sobie na stronę http://linux.pl/rozdajemy - akcja rozdawania Linuksa przez jego użytkowników i innych chętnych. Jest tam jedna osoba, która rozdaje Linuksa właśnie w Gorzowie Wlkp. i w okolicach :arrow: http://newbie.linux.pl/forum/viewtopic.php?id=8123 może do tej osoby zgłoś się z prośbą o pomoc przy instalacji i konfiguracji :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Już myślałem, że szukasz pracowników do firmy :stuck_out_tongue:


(izok1980) #4

hehe roobal Ty to na pewno byś się nadał :wink:.Ogólnie napisałem to wszystko na szybkiego bo wychodziłem do pracy i zapomniałem wypytać o jedną ważną właśnie rzecz o czym tu wspomniał kolega plichu,czyli czy trudno będzie takiej osobie jak ja posługiwać takim systemem?Głownie chciałbym,żeby było już wszystko skonfigurowane bym mógł tylko te podstawowe opcje mieć jakie wspomniałem wcześniej :slight_smile:

PS.1.Biorę się za odwiedzenie tych linków :wink:

2.roobal może to Ci się przyda http://www.linux.pl/?id=ogloszenia&kategoria=1

Pozdrawiam


(Soren) #5

linux wcale trudny nie jest o ile potrafisz zrozumieć że to nei widnows i pewne rzeczy robi się inaczej po prostu...

Grunt to przeczytać o podstawach i zainstalować dystrybucje co da uczyć się w praktyce. Ale odrazu nie polecam wywalania windowsa bo może się zdarzyć że net przestanie działać i trzeba będzie jakoś do neta zajrzeć...


(adami) #6

To nie system tylko środowisko graficzne.

Na początek dobry będzie polski remix Ubuntu są kodeki ,instalator windowsowych sterowników WiFi itp. Wypalamy pobrany obraz i rozpoczyna się zabawa.http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2009/11/15/karmelkowy-koliberek-polski-remix-ubuntu-9-10/#more-10289


(izok1980) #7

Adami dzięki za dobre chęci,ale ja nie mam o tym zielonego pojęcia :oops: nie wiem jak się pozbyć Windowsa żeby szkód nie narobić,a co dopiero zainstalować linuxa i go skonfigurować.Gdybym miał o tym pojęcie nie zamieszczał bym tutaj ogłoszenia.No nic pozostaje zostać przy Windowsie :?

Pozdrawiam


(Soren) #8

Skoro nie masz pojęcia to czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj!

http://newbie.linux.pl/?id=article&kg=1


(izok1980) #9

skąd mogę ściągnąć lub zdobyć CD linuxa ubunltu 9.10? po polsku dziekuje :slight_smile:


#10

izok1980 , a sprawdzałeś na stronie domowej Ubuntu?

Na polskiej stronie projektu znajdziesz też link do ściągnięcia polskiego remiksu (czyli całkowicie spolszczonego zaraz po instalacji).

http://ubuntu.pl/


(izok1980) #11

Linux Mod dzięki :wink:

PS. to można zainstalować ten remix? a co z bluetooth też będzie działać? po instalacji czy trzeba będzie coś kombinować bo znajomy ma mi postawić linuxa ale zapomniałem go zapylać co z bluetooth i wi-fi

Pozdrawiam :slight_smile:


(marcin82) #12

Może jeszcze tutaj warto zajrzeć, pamiętaj tylko, że przed każdą operacją dyskową windowsowe partycje powinny być zdefragmentowane i w miarę możliwości (zależy jak bardzo zależy Ci na danych) - powinieneś zrobić kopię zapasową, tutaj poczytasz o instalacji linuksa i przygotowaniu dysku:

http://www.dobreprogramy.pl/Linux-Insta ... 11279.html .


(izok1980) #13

Marcin dzięki za każda pomoc to ma mi robić znajomy już mu wszystko mówiłem ze mam Viste i zamiast Visty chce linuxa :wink: powiedział,że nie ma problemu.

PS. mam jeszcze pytanie odnośnie zwykłej wersji linuxa ububtu 9.10 a tym remixem http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2009/11/15/karmelkowy-koliberek-polski-remix-ubuntu-9-10/ jest tam napisane że dodatki do Compiza (Emerald, Fusio-Icon, konfigurator) – cały Compiz został usunięty z płytki UNR.A ja właśnie chcę compiza wiec pobrać ta zwykła wersje?

Pozdrawiam :slight_smile:


#14

Masz dwie możliwości.

Albo pobrać czystego Ubuntu a później doinstalować kodeki, podczas instalacji dociągnąć pakiety polonizujące itp, albo zainstalować polskiego remiksa i doinstalować compiza i całą resztę upiększaczy. Wybór należy do Ciebie.


(izok1980) #15

Przepraszam,ale nie rozumiem nie znam jeszcze linuxa :slight_smile:


#16

Jeżeli podczas instalacji będziesz miał połączenie z Internetem i zaznaczysz że chcesz system po polsku, to już w trakcie instalacji system pobierze wszystkie paczki potrzebne do spolszczenia systemu i po instalacji będzie on po Polsku.


(izok1980) #17

Właśnie dogadałem się z pewną osoba z mojego miasta i ma mi dać płytkę z ubuntu 9.10 jest jedną z tych osób co rozdają linuxa w razie problemów będę pisał pozdrawiam :slight_smile:

Linux Mod nie będę miał połączenia z internetem podczas instalacji bo używam Wi-fi a to źle? muszę podłączyć kabel?


(BejDżej) #18

Podczas instalacji nie jest konieczne połączenie z internetem, pakiety możesz dociągnąć potem.


(roobal) #19

Nie, nie musisz ale jeśli twoja karta będzie od razu obsługiwana bez instalacji dodatkowych sterowników, to możesz skonfigurować sieć i podczas instalacji system pobierze sobie spolszczenie i aktualizacje ale możesz to zrobić sobie po instalacji systemu. Jeśli ta osoba ma pojęcie o Linuksie to na pewno zrobi Ci wszystko jak trzeba :slight_smile:

Pozdrawiam!


(izok1980) #20

Ok dziękuje,ale mam tu mocne wsparcie :slight_smile: ogólnie chciałem wcześniej już korzystać z linuxa,ale bałem się tych komend,że jak będę chciał coś uruchomić będę musiał wpisywać komendy.Ale rozmawiałem ze znajomym i ma mi wszystko tak skonfigurować,że będę korzystał jak z Windowsa =P~ mam nadzieje,że da rade

Pozdrawiam :smiley: