Poszukuję specjalisty z Gorzowa Wlkp. w sprawie systemów

Może w starszych wersjach tak było, ale w tym nowym Ubuntu 9.10 prawie wszystko można zrobić z trybu graficznego. :smiley:

BejDżej a będa jakieś problemy na moim sprzęcie jak myślisz? tutaj specyfikacja :wink: http://www.belinea-treiber.de/files/Belinea%20Notebooks/Belinea%20b.books/Manuals/Belinea%20b.book%202/bbook_2_1_06_pl.pdf

PS.miałem pamięć 2 GB teraz mam 3GB… będziesz wiedział w razie czego jak zainstalować bluetooth? i gdzie taka opcje znajde w linuxie?

Pozdrawiam

Nie powinno być problemów, ale jeśli jednak by coś się nie udało, pisz na forum, pomożemy. :wink:

Na pewno napisze jak będzie coś nie tak na razie muszę zaczekać,aż mi się pojawi linux na laptopie a to pewnie nie prędko :stuck_out_tongue: dziękuję jeszcze raz

PS.Roobal żeby moja karta Wi-fi działała muszę najpierw wpisać klucz bo mam jeszcze router linksysa

Pozdrawiam :slight_smile:

Klucz nie jest potrzebny do działania samej karty tylko do uzyskania połączenia z siecią, pisałem przecież że jeśli karta od razu będzie obsługiwana przez system to pozostanie tylko skonfigurowanie sieci, w tym między innymi podanie klucza :slight_smile:

Pozdrawiam!

Zwykłe ubuntu po instalacji nie jest całe po polsku (tłumaczenia dla wszystkich języków nie zmieścił się na płycie), musisz po instalacji doinstalować odpowiednie pakiety do spolszczenia (jeżeli masz połączenia z internetem podczas instalacji , typu zwykły lan to instalator zrobi to za ciebie), a co do pakietów to poczytaj tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Deb

EDIT

Widzę że ktoś już mnie wyprzedził, nie zauważyłem drugiej strony :smiley: .

:o Widzę że sporo z tym linuxem zachodu jak miałbym się sam za to zabrać to zapewne straciłbym nerwy od razu.Mam nadzieje że znajomy będzie wiedział co robi #-o

PS.1.Dragonn to po instalacji linuxa będę musiał zainstalować ten pakiet? skąd go pobrać? :wink:

2.Mam do was jeszcze pytanie jakie podjąć kroki przed instalacją linuxa jak mam obecnie Viste? w tym ukrytą partycję rocovery,której raczej nie będę ruszał,żeby w razie czego wrócić do visty.Jeśli nawet spodoba mi się linux i będę chciał przy nim pozostać to później można tą ukryta partycje skasować? czy odradzacie?Chciałbym wiedzieć żeby to omówić z kolegą :slight_smile: Dzięki :wink:

Pozdrawiam

Dodane 17 lis 2009, o 15:09

Proszę mi jeszcze powiedzieć jak będzie wyglądało podłączenie telefonu? SE k 800i? linux sam wykryje jak w Windowsie? nie używając żadnej płytki instalacyjnej? i czy w linuxie będę mógł korzystać z opcji bluetooth? :slight_smile:

Pozdrawiam

1.Pytanie o pełne spolszczenie systemu powinno wyskoczyć zaraz po pierwszym uruchomieniu systemu.

  1. Można ją skasować, ale radziłbym Ci narazie nie usuwać Visty. :wink: Chyba że potem bardziej obeznasz się z Linuksem…

Rozumiem że w Windowsie tylko podłączyłeś telefon i miałeś dysk w Mój Komputer? Jeśli tak to nie będzie problemu.

Tak, masz tu menadżer Bluetooth.

To jest tak proste jak jazda na rowerze. Pobierz sobie obraz płyty z linku który podałem wcześniej ,wypal na płycie CD uruchom komputer z płyty opcja bez wprowadzania zmian na dysku - domyślnie ustawiona i Linux powinien pojawić się na laptopie gotowy do pracy wcześniej niż myślisz :stuck_out_tongue:

a która wersje mam pobrać? http://ubuntu.pl/pobierz.php

PS. muszę nadal szukać kogoś kto mi postawi i skonfiguruje linuxa :cry:

Adami musiała by być jakaś osoba w pobliżu która w krótkim czasie odpowie na moje milion pytań #-o

Ubuntu 9.10PL Karmelkowy Koliberek i386 …

Zobacz oddaje istotę sprawy ,jak masz dwie partycje :ukryta i z vistą to musisz utworzyć rozszerzoną i na niej te trzy jako dyski logiczne, teraz jest jeszcze ext4. GParted jest w menu po wystartowaniu z płyty.

http://www.dobreprogramy.pl/Linux-Instalacja-systemu,Demonstracja,11279.html

Przepraszam drodzy forumowicze,ale instalacji i konfiguracji się sam nie podejmę

Adami jeśli chodzi o partycje to mam w zasadzie 3 na jednej jest rocovery (ukryta) na drugiej mam Viste a na trzeciej swoje dokumenty

procesor mam 2 rdzeniowy,ale Vista 32 Bit wiec linuxa chyba też takiego trzeba? tylko nie wiem czy instalować ta zwykłą wersje karmić koala czy karmelowy koliberek?

Pozdrawiam

Netbook jest pod netbook-i, a różnica między x86 a x86_64 jest taka że x86_64 działa tylko pod procesory z wsparciem dla 64 bitów, a x86 działa pod każdym, jako że jesteś początkujący polecam ci x86.

Ubuntu naprawdę jest proste, wystarczy umieć używać google i z wszystkim sobie poradzisz, a na wszystkie twoje postaramy się odpowiedzieć na forum :smiley: .

dragonn dzięki :slight_smile: w razie czego na pewno będę tu szukał pomocy gdyż jestem bardzo początkujący i mimo,że mówicie że to bułka z masłem to ja nadal zestresowany :oops:

PS.Może niedługo dołączę do waszego grona :wink:

Pozdrawiam

Kiedy pierwszy raz instalowałem linuksa też tak miałem :smiley: . Także się nie martw.

Za to niczego się nie nauczysz. Jak się boisz instalacji na dysku to zainstaluj sobie VirtualBox - to jest wirtualna maszyna, taki wirtualny komputer coś jakby emulator komputera i na nim sobie poćwicz instalację Ubuntu, sam się przekonasz jakie to łatwe. Poczytaj poradniki na temat partycjonowania, do których linkowałem a pisałem je specjalnie z myślą o takich osobach jak Ty, czyli początkujących, którzy nie mają pojęcia nawet o Windowsie i popróbuj sam. Instalując na Virtualboksie nic nie ryzykujesz :slight_smile:

Tutaj masz nawet wideo poradnik jak zainstalować Ubuntu 9.10 http://www.youtube.com/watch?v=Zo0M92fDxzc

To zrobisz sobie jeszcze tylko jedną partycję dla samego Linuksa montowaną w katalogu głównym oznaczonym jako / a partycję trzecią sobie zostaw i nie twórz partycji dla /home, bo to nie ma sensu, moim zdaniem, w przypdaku współdzielenia Windowsa z Linuksem a tak będziesz miał pod ręką dostęp do tej partycji zarówno pod Windowsem jak i Linuksem :slight_smile:

Możesz instalować 64-bit ale to już twoja decyzja, który wybierzesz.

Koliberek dostosowany jest typowo do polskich użytkowników, możesz śmiało instalować.

Pozdrawiam!

Naprawdę nie ma się czego obawiać… Wiele ludzi wyraża nie wiadomo jakie opinie o Linuksie (żeby zostać na Windowsie), i wiele ludzi się boi, ale to jest zwykły system tylko że na innej architekturze, nie same działa Microsoftu są na świecie.

Ps. - Mamy kolejnego usera z avatarem Tuxa. :smiley:

Witam :wink: powiem wam tak: po mojej interwencji laptop nadawałby się tylko do śmietnika,nie ruszam jak się nie znam wiem,że dla was to pikuś,ale ja bym potrzebował wytłumaczenia i obserwacji podczas swoich pierwszych kroków.I jeśli decyduje się na inny system to chce mieć tylko jeden a nie syf na dysku z kilkoma systemami.W systemie Windows nigdy nie robiłem sam partycji nie wspomnę już o linuxie :roll:

PS.1.Proszę wybaczyć,ale dla mnie to czarna magia.Może się znajdzie taka osoba,która się tym zajmie obecnie takowej nie ma.

2.Bej Dżej ja nie wyrażam żadnych opinii o linuxie,żeby zostać przy Windowsie :slight_smile: chcę zmienić system tylko potrzebuje pomocy :wink:

3.Roobal głownie chodzi o te partycje bo linux ma inaczej niż Windows a to trzeba odpowiednio zrobić.

Pozdrawiam :slight_smile:

Autorowi polecam zainstalować ubuntu via wubi (ale z ubuntu ściągniętego z ubuntu.com bo z polskiego remiksu wubi chyba wycieli)…

Tak będzie najlepiej, nie zniszczysz sobie windowsa i zapoznasz się z ubuntu…