Poszukuję środków na komary ultradźwiękowych


(Majster1942) #1

Witam poszukuję środku ultradźwiękowego, parę lat temu znajomy mi profesor powiedział że to najskuteczniejszy i najbardziej opłacalna metoda. Opisał mi też dokładnie że nietoperze wytwarzają ultradźwięki (nie słyszy je ludzkie ucho ani nawet psa itp.) które są oznaką ataku zbiorowego nietoperzy, owady typu mucha, komar itp. mają system obronny nastawiony tak że uciekają jak to słyszą od razu bo nietoperze szybsze od nich o wiele. Opłacalne jest dlatego że podłącza się do kontakty/akumulatorki a ultra dźwięki bardzo mało energii zużywają.

Poszukuję długo aparatu dość taniego i nawet mocnego w mocy ale nie mogę znajść i w tym jest mój problem. W sklepach tupu tesco, auchan, obi, castorama nie ma przez internet znalazłem tylko takie małe coś: http://www.aptekaeskulap.pl/chicco-prze ... -4685.html nie ma informacji o tym ale ma to według mnie bardzo mały zasięg.

HELP


(MarS) #2

Polecam to co sam używam

Na przykład http://www.allegro.pl/item679336958_fir ... _inne.html

Alternatywnie Raid Max. Bardzo skuteczny, ale poszukaj wersji działającej przez 8 godzin

Natomiast wszelkie breloki lub programy do komórek można między bajki włożyć. Kompletnie nie działają


(Majster1942) #3

o coś takiego mi chodzi ale widzę że to ogrodowa wersja a mnie interesuje mniejsza, domowa, tańsza...


(Dan Kol) #4

może coś takiego

http://www.allegro.pl/item703621434_ods ... a_hit.html


(MarS) #5

To jest wersja domowa przecież


(roobal) #6

Miałem kiedyś takie coś, zero skutku piszczy tylko a komary to sobie latały obok tego jak po swoim terytorium. Ale to co MarS przedstawił to chyba sam wypróbuję :slight_smile: Skuteczne to jest co masz? Tak przy okazji zapytam :slight_smile:

Pozdrawiam!


(MarS) #7

Nigdy nie proponuję tego czego bym sam nie użył :slight_smile: