Poszukuję sterowników do płyty głównej pod Viste

Witam,

Mam płytę główną firmy Biostar U8798 Pro, z chipsetem VIA P4X400.

Poszukuje pod nią sterownków do systemu Windows Vista, bo na stronie VIA nie ma.

A tak na marginesie, to czy z XP by pasowały gdybym ustawił tryb zgodności ?

Hey !!

Bez tych sterowników nie moge oglądać żadnego filmu, bo sie program zacina i mam 100% wykorzystanego procka. Chyba karta graficzna wariuje.

Hey !!

  1. Tak, dotyczy wszystkich formatów

  2. Nie oglądałem z płyty tylko od razu z dysku

  3. Windows Media Player, BSplayer, Allplayer, Media Player Classic. A kodeki to Combined-Community-Codec-Pack, Real Alternative i QuickTime Alternative. Instalowałem też K-Lite, DivX i ffdshow.

  4. Tak samo się dzieje podczas oglądania telewizji z tunera (program zacina się)

Ale nie napisałem jeszcze czegoś: problem występuje tylko po wgraniu sterownków do karty graficznej INNYCH niż te które dostałem razem z kartą. Na forum radzili mi wgrać sterowniki do płyty głównej i wtedy problem prawdopodobnie by minął, tylko że sterowniko są tylko pod XP.

Hey !!

W takim razie dlaczego nie używasz sterowników, które dostałeś z kartą ?? Sprawiają problemy ?? Czy to te, które są niekompatybilne z Vistą ??

Domyślam się, że jest to problem związany z błędną identyfikacją slotu AGP jako zwykłego PCI z powodu braku sterowników do płyty głównej… Miałem podobnie z płytą MSI-845GEM w środowisku Win Xp SP1. Jeśli tak - jedynym rozwiązaniem będzie doinstalowanie sterowników, gdy takowe się pojawią…

Chyba że inni użytkownicy będą mieć jakiś pomysł…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Złączono Posty : 31.01.2007 (Sro) 13:39

Zawsze jeszcze zostaje możliwość - jeśli system nie zgłosi sprzeciwu - zainstalowania sterowników od Xp - choć tych dla AGP. Znajdziesz je TUTAJ

Aktualnie uzywam tych dołączonych do zestawu i dopóki uzywam XP to nie ma problemu. Ale te sterowniki są tylko dla Win 2000/XP a jak sie przesiądę na Vistę to wtedy bedzie problem.

No to wychodzi na to, że muszę czekać :frowning:

Zainstaluj najnowsze stery do karty graficznej na systemie VISTA ze strony : http://www.nvidia.pl/content/license/driver_license.asp?language=pl&url=http://pl.download.nvidia.com/Windows/97.46/97.46_forceware_winvista_x86_international_whql.exe

Ehh, gdyby rozwiązanie tego problemu było tak proste…

Juz instalowałem na Viście stery te co podałeś i było to samo :frowning: