Poszukuję sterowników USB 3.0 do MSI Z77A-G43

Witam! Czy istnieją jakieś sterowniki pod Windows 8 x64 które pozwalały by mi na obsługę portów USB 3.0? Bo z tego co widzę na stronie MSI nic takiego nie ma?

Yyyy z tego co ja wiem, to system standardowo posiada takowe sterowniki i nie ma potrzeby instalowania czegokolwiek więcej. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

ByczY , no niestety po podłączeniu dysku USB 3.0 do portu USB 3.0 w ogóle go nie wykrywa, taka sama sytuacja miała miejsce gdy w windowsie 7 nie instalowałem tych sterowników ze strony producenta.

Do USB 3.0 potrzeba sterowników bo są na kontrolerach a bez nich

e trochę to dziwne dla mnie. Nawet jeśli takiego sterownika nie ma to przecież Windows 7 sam pobiera potrzebne sobie sterowniki z witryny Microsoftu.

To wie ktoś gdzie takowe mógłbym ściągnąć?

użyj jakiegoś Driver scannera może ci wynajdzie.Genius Professional albo Uniblue driver scanner są w porządku.

gural777 , niestety to nic nie dało.

Intel jeszcze nie wydał sterowników do USB 3.0 pod Windowsa 8

A te z pod Windows 7 nie będą działać?

ByczY , nie, wyskakuje komunikat że sterowniki nie są pod ten system.

Dodane piątek, 16 listopada 2012, 15:12

falcon89 , a masz jakieś info kiedy mają zamiar to zrobić?

Nie.

Czy jak podłączysz pena pod USB 3.0 to działa (powinien działać jak by był podłączony pod USB 2.0)?

Nie będzie działało żadne urządzenie podpięte pod USB 3.0

Tak jak gural777 pisze. Żadne urządzenie podpięte do tego portu nie działa, nawet z prędkością wersji 2.0.

Hmmm, ja wczoraj zainstalowałem Windows 8 i USB 3.0 działa mi bez problemu :slight_smile:

@Up

Na jakiej płycie?

MSI B75A-G43

Czy instalowałeś stery do USB 3.0 i czy uzyskujesz prędkości jak na USB 3.0?

Mam tylko dysk przenośny Hitachi z interfejsem właśnie 3.0. Na starym pc w porcie 2.0 uzyskiwałem prędkość transferu około 25 MB/s. Tutaj uzyskuje prędkość 79-81 MB/s. Zauważyłem tylko, że ten port przerywa połączenie. System znajduje nowe urządzenie, za chwile je odłącza… Live Update 5 znajduje jakieś nowe sterowniki USB 3.0. Jeszcze ich nie instalowałem.

Niestety zainstalowałem wszystkie sterowniki, które wykrył ten program lecz nadal nie obsługuje portów USB 3.0. Jakieś dalsze rady?