Poszukuje sterwników do kontrolera SATA

Witam!

Poszukuje sterownikow do kontrolera do dysku SATA, poniewaz ma laptopa Acer Extensa 5620 z Viste Home Basic, a chcialbym zainstalowac XP, ale zeby to zrobic trzeba zintegrowac sterowniki do kontorolera SATA z instalka XP. Wiem jak to zrobic, bo czytalem zeby uzyc nLite (w tym programie potrzebne sa sterowniki w trybie tekstowym *.INF tj. oemsetup.inf) Problem moj polega na tym ze nie moge znalezc odpowiednich sterownikow, bo nagralem juz 5 plyt i kazda staje przy ladowaniu tych wlasnie sterownikow :frowning: raz pokazuje ze nie ma sterownika raidsrc.sys a pozniej ze jakies plika jest uszkodzony… Sterowniki te szciagam ze strony Intela. Pewnie zle szukam i zle sciagam. Bardzo prosze o wskazanie linku albo naprowadzenia mnie gdzie powinienem tego szukac. I teraz jeszcze jedna sprawa, spotkalem sie z 4 pojeciami SCSI, SATA, RAID,oraz AHCI. do ktorego powinienim sie odnosci? Bardzo prosze o pomoc! !!

Oto moje parametry komputera:

Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI (Mobile)

Typ procesora: DualCore Intel Core 2 Duo T5250, 1500 MHz (9 x 167)

Nazwa płyty głównej: Acer Extensa 5620

Mikroukład płyty głównej Intel Crestline-GM GM965

Kontroler IDE Intel® ICH8M-E/M SATA AHCI Controller

Kontroler IDE Kontrolery Intel® ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850

Dysk fizyczny Hitachi HTS541612J9SA00 (120 GB, 5400 RPM, SATA)

Sprawdź te. Pierwsze od góry są do SATA. http://www.getpcmemory.com/drivers/down … p-drivers/

Wydaje mi się, że będą odpowiednie :wink:

Hmm spróbuj w biosie znaleźć opcję dotyczącą SATA i wybrać mu COMPATIBILITY. Wtedy dysk będzie widziany przez system normalnie.

Kolego link , ktory mi dodales jest do sterownikow takich jak sa na stronie Acer.pl ale one sa w formacie *.exe a zeby zintegorowac instalke ze sterownikami w nLite, to te sterowniki musza byc z rozszerzeniem *.INF. Czytalem juz duzo informacji na forach, ale nic to mi nie pomaga :frowning: A co do BIOSu to jest jakas strasznie okrojana wersa…nic tam nie mozna zmienac poza pierwszenstwem bootowania oraz daty.

rozpakuj je zwykłym programem np. 7-zip nie otwieraj tylko prawym i rozpakuj i lepiej pobierz ze strony acera