Poszukuję tabletu graficznego do 1000zł


(Grover80) #1

Witam

Chciałbym kupić tablet graficzny do 1000 zł, oczywiście możliwie najlepszy. Do tej pory moim jedynym narzędziem do rysowania był ołówek ale no trzeba iść z duchem czasu. Chcę spróbować czegoś nowego i stąd pomysł z tabletem. Niestety w tabletach jestem laikiem, kojarzę zaledwie ich podstawowe parametry.

czy lepszy jest jest ten z większym obszarem roboczym

http://www.nokaut.pl/akcesoria/pentagra ... scriptions

czy ten z mniejszym obszarem ale o lepszych parametrach

http://www.nokaut.pl/akcesoria/tablet-g ... scriptions

a może jakiś inny

-- Dodane 19.09.2009 (So) 16:44 --

c'mon czy naprawdę nikt nie jest zoriętowany choć trochę w tabletach :?:


(MarS) #2

Jeżeli szukasz porządnego tabletu to zainteresuj się produktami firmy Wacom. To lider w tym temacie

Proponuję np. model Bamboo Fun Medium

c01380343653569.jpg


(Marcinadam) #3

Jeśli tablet to tylko WACOM. Fakt, nie jest to może i tani sprzęt, ale wart swojej ceny. Pentagramy i tego typu podobne wynalazki to możesz używać do ręcznych autografów. Do rysowania średnio się nadaje. Zbyt duże opóźnienia w interakcji z programem.

Osobiście używam Wacom Intuos3 A5wide i bardo sobie chwalę. Za 1000zł możesz zmieścić się w formacie A6 lub A6wide. Wersje wide są wg mnie lepsze, bo mają panoramiczną przestrzeń roboczą.

http://transit.waw.pl/tablety/tablety/tablet-wacom-wireless-pen-a5.html

lub

http://transit.waw.pl/intuos-4-small-a6-wide.html

Wszystko też zależy od tego, do czego planujesz go używać.


(Grover80) #4

Słyszałem ze Wacomy są najlepsze. Ja zamierzam spróbować takiego rysowania

to jest mój styl, ale oczywiście amatorsko.

Jak ważna jest wielkość powierzchni graficznej tabletu?

Czy to że ma 2540dpi czy 5080 lpi, 220 czy 133 i dokładność 0,1 czy 0,5 jest ważne, czy jest ważniejsze od obszaru roboczego? Co sobie odpuścić? Co kosztem czego?

Mam monitor panoramiczny tak wiec najlepiej aby obszar roboczy tabletu też był panoramiczny.

ktoś mi polecił thintypa na początek przygody z digitalpainting

a co myślicie o tym wacomie:

http://www.allegro.pl/item747352578_wac ... _nowy.html


(Marcinadam) #5

Wielkość obszaru roboczego nie jest najważniejsza, bo odpowiednio skonfigurowanymi klawiszami z bocznego panelu na tablecie (w tym przypadku Intuos) można przesuwać i zoomować "kartkę" na monitorze. Można też tak skonfigurować, aby była aktywna tylko część obszaru roboczego na tablecie. Jeśli masz monitor panoramiczny to obszar roboczy też taki powinien być. Jest wtedy znacznie wygodniej. Jednym wystarcza A6 innym ciężko się na A4 zmieścić. Po prostu trzeba się przyzwyczaić do mniej zamaszystych ruchów. Oczywiście, na małym tablecie więcej będzie przesuwania "kartką" jeśli będziesz chciał narysować coś wielkiego. Większy format niż A5 do domowego rysowania jest na wyrost

. Po prostu wszystko zależy od tego jak się ma wyrobioną rękę.

Parametry, które podałeś są bardzo ważne i tak naprawdę to jest sedno sprawy. Im większa czułość tym większa dokładność linii. Więcej chyba pisać nie trzeba. Do takiego rysowania jak film z YT to najlepsze są Intuosy, bo oferują lepszą jakość i większą liczbę rodzajów piórek, ale też są droższe od Bamboo.

Odnośnie linka, to kupuj. Mam właśnie taki sam tylko w wersji wide. Kosztem rozszerzonego obszaru roboczego jednak został mój model pozbawiony myszki. A myszka od Wacoma jest klasą samą w sobie. Grający w fps-y bardzo je cenią. Generalnie, panoramiczne Wacomy nie posiadają w standardzie myszek. Poza tym mi się udało Intuosa A5wide kupić w promocji z PainteremX, więc zaoszczędziłem sporo na jedynym słusznym programie do rysowania i dodatkowo mieć w zestawie piórko ArtPen. :slight_smile:

http://www.allegro.pl/item743374392_wac ... _w_wa.html

Nowy i z normalną gwarancją. :slight_smile: