Poszukuję wentylatora dla zasilacza

Poszukuję wentylatora - zamiennika dla zasilacza, którego to czas najwyższy wymienić.

Model zasilacza to GPS-500AB A. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-10-zasilaczy-sredniej-mocy-480520w-653/strona/1211.html

Zastanawiam się, jakie wymiary ma wentylator na zasilaczu? Komputer głównie służy do internetu, muzyki, czy filmów,  więc nie wymagam dużo od samego zasilacza, który ma swoje lata. 

Przesyłka będzie więcej kosztować niż wart ten wentylator. Idz do pierszego lepszego serwisu, możliwe, że dostaniesz za 2 cienkie piwa. Czasem mają po nascie uszkodzonych zasilaczy na części czy złomowanie.

Jest tam standardowy wentylator 120mm.

Otwórz zasilacz i sprawdź czy można odłączyć normalnie ten wentylator. Kiedyś miałem taką sytuację że wtyczka była przyklejona na stałe do płytki i musiałem lutować nowy wentylator do kabelków od starego. Tak jak mówi Wredotka (fajna orczyca na awatarze) popytaj bo żal zamawiać - popatrz na olx w swojej okolicy może ktoś wydaje za 5 zł albo za darmo.

Wentylator ma 120mm. Dzięki kolego. Na Allegro rozglądałem się za wentylatorami. Za śmieszną kasę można kupić wentylator, ale koszt wysyłki 15 zł jak i więcej, to już raczej przesada, gdzie wentylator kosztuje od 10zł.  Dziś rozbierałem wentylator na zasilaczu, gdyż czyściłem go i spokojnie mam możliwość odpięcia go od całości. Na olx rozejrzę się. Jakiś czas temu w moim mieście na olx sprawdzałem, czy ktoś wystawił wentylator, no i były za nawet 3zł więc na olx  sprawdzę a w ostateczności nad allegro pomyślę, lub rozejrzę się w mieście w jakimś komisie. Dzięki bardzo za informację. 

Więcej niż 5zł za no-name wentylator raczej nie warto. Także na Twoim miejscu wertowałbym olx lub na forach komputerowych poszukał kogoś ze swojej okolicy kto ma na oddanie za piwko :wink:

Dogadaj się i piwko pocztą wyślij :wink: Można i tak. Biere to pod uwagę. 

Jak nie serwis to dowolna firma z działem IT za kistę będziesz miał “nowy” stary wiatrak :slight_smile:

No dobra. Z tego co widzę, to bida u mnie w mieście z serwisami. Proline i zdaje się, że jakiś ala serwis, który zajmuje się komputerami, są dostępne. 

Kompa mam na biurku, na którym pracuje, więc jednak ten wentylator na zasilaczu przeszkadza na dłuższą metę, gdyż hałasuje mi za uchem. Jutro rozejrzę się za wentylatorami i być może jutro kupię, pewnie na necie. 

To już są jakieś jaja, że trzeba za kogoś szukać… Pierwszy wynik z Allegro:

Mateusz Lasota

@bachus dzięki, ale wczoraj jeszcze nie szukałem wentylatorów na Allegro. Jestem teraz online i mam zamiar poszukać. Sprawdzę to, co podałeś. 

Jestem pewny, że w Legnicy jest kilka sklepów komputerowych. Wentylator pewnie można nawet znaleźć, niektóre o napędzie atomowym (co zostawili stacjonujący Rosjanie jak wyjeżdzali)   :wink:

Owszem, bo Rosjanie stacjonowali w Legnicy przez dłuższy czas :wink: Do dziś można znaleźć ich wynalazki, choćby na działkach. Wentylator o napędzie atomowym do komputera? Pomyślę nad tym :smiley: Żarty, żartami oczywiście. Mam już kilka wentylatorów na oku, coś wybiorę później. 

może jakiś zwyczajny 120mm z długim kablem do płyty głównej?

Np. od AAB. Wtedy masz nowy, cichutki wentylator.

Wentylator AAB mam założony, na tylnej części obudowy komputera i chwalę go sobie, jest cichy i wydajny. Myślę, że takie pozostałe wentylatory od AAB poszukam i zamontuję.