Poszukuje Windowsa!

witam!

mam laptopa Toshiba Satellite pro l20. mam problem mam z tyłu komptera naklejkę z kodem do Windowsa XP pro i chce zrobić formata ale nie mam płyty… no i mam prośbę czy moglibyście mi coś polecić? czy moge pobrać taką wersję pirata i wpisać swój kod? Bo szczerze nie chce pirata bo to syf. Proszę o pomoc!! ;D

Na Twoim laptopie powinna być partycja recovery - Większość producentów laptopów wydziela na dysku twardym osobną, ukrytą partycję (wielkości ok. 10 GB), która jest niewidoczna dla systemu operacyjnego. Na niej umieszcza się obraz dysku instalacyjnego systemu operacyjnego. W razie awarii systemu przy uruchamianiu komputera można (przez wciśnięcie odpowiedniego klawisza) przywrócić system do stanu fabrycznego.

Partycji tej lepiej nie kasować. Jeśli w laptopie jest partycja Recovery z obrazem płyty systemowej to zazwyczaj producent nie daje już klientowi osobnej płyty instalacyjnej CD/DVD. Skasowanie partycji Recovery oznacza więc zazwyczaj utratę legalnego systemu operacyjnego. Producenci bardzo niechętnie udzielą w takiej sytuacji pomocy.

Sprawdż powinna być

http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_ … -1486.html

oczywiście, że możesz, aktywuj go swoim kluczem i będzie ok

a partycja recovery powinna być, uruchom program gparted z płytki przy starcie kompa i tam powinna być :smiley:

Tylko jej nie usuwaj, jeśli będziesz chciał jej kiedykolwiek użyć…

ehh… to stary komputer… poczytałem o tej partycji i sprawdzałem, nie ma tej partycji (pewnie dlatego, że sam dysk twardy ma tylko 50gb) to chce jeszcze pewności co do tej instalki z pirackim kluczem. Czy moge wpisać tam swój kod i spokojnie aktualizować itd.?

Jeśli masz orginalny numer to tak

tak oczywiscie ze orginalny… nie jestem jakims piratem =D>