Poszukuję wirtualnej książki


(system) #1

Dzień dobry! Potrzebuję wirtualnej książki jak zrobić forum internetowe, chodzi o to, jak zrobić możliwość pisania innym na mojej stronie i żeby to co inni piszą było zapisywane na stronie. Jak ktoś wie to niech powie, albo da taką książkę wirtualną.


(Arek F.) #2

Najprościej załóż forum na fora.pl. Korzystam z ich usług, polecam :wink:


(Airborn) #3

możesz użyć do tego celu jakiegoś systemu newsów, które umożliwiają dodanie informacji po np. zalogowaniu się danego użytkownika


(system) #4

Nie chce najprościej! Chce sam zrobić, fora.pl to bardzo prymitywne praktycznie to nic nie możnia zmieniać ze stroną, a pytałem się o coś innego, a nie gdzie założyć forum, tylko

.

Złączono Posta : 08.10.2006 (Nie) 21:18

A jak utworzyć system newsów :? ....


(Ford Fokus) #5

Załóż konto w jakimś serwisie typu http://www.byethost.com i wrzuć tam jakies forum, albo strone np. phpBB (forum), czy PHP Fusion (strona).


(Airborn) #6

system newsów możesz napisać w php, któego pełno kursów w necie znajdziesz (wbrew pozorom nie jest to trudne, mi przeczytanie kursu i napisanie skryptu zajeło dwa dni), możesz też skorzystać z już gotowych skryptów, których też jest pełno w necie.

natomiast jeśli chcesz zainstalowaćforum, to najpopularniejszym darmowym skryptem będzie phpBB, opis instalacji znajdziesz tutaj na forum, dział webmastering, przyklejony temat "Pomocnik webmastera"


(Szuman) #7

Zamiast PHP-Fusion polecam Joomla :slight_smile: Dużo bardziej elastyczny, ładniejszy, bezpieczniejszy i z wyglądem możesz wyprawiać istne cuda, a Fusion zawsze będzie wyglądał jak Fusion :slight_smile: I w Joomla nie musisz umieszczać na stronie informacji typu "Powered by PHP-Fusion" :wink: Zajrzyj tutaj: http://www.joomla.pl a jeśli chcesz zainstalować wszystko za jednym zamachem (forum i stronę) to polecam Joomla w wersji Power Edition: http://pe.joomlapl.com . Joomla nadaje się zarówno na bloga (przykładem jest moja strona), na stronę firmową (np. http://www.rwi.pl) na serwis z czatami ( http://www.polchat.pl) jak i na portal tematyczny: ( http://www.pychotka.pl).


(system) #8

:google: