Potrzeba mi zdjąć hasło z biosu

Witam, dzis naprawiałem komputer koledze jednak nie dałem rady, nie miał on innego dostępu do internetu dlatego pisze o poradę dopiero teraz. Potrzebuje jakoś zresetować hasło z biosa ( z tych ustawien na niebieskim tle ) “Amibios”. Wyjęcie baterii z płyty głównej i odłączenie zasilacza nie dało żadnego efektu, dane z “kostki” biosa

686

Amibios

1999r

CX17

9927

jak zresetować hasło?

Witam

Na jak długo wyjąłeś baterię z płyty?

Miałem przypadek, że dopiero jak pozostawiłem płytę bez baterii na całą noc to BIOS się zresetował.

Możę aż tak długo nie potrzeba ale spróbuj odłączyć zasilanie i baterię na dłużej.

Pozdrawiam

To jest komputer stacjonarny/blaszak czy laptop ?

Nie możesz podać szczególniejszych danych ?

Przypuszczam że to będzie chyba BIOS PHOENIX.

Sprawdź :

http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt … words.html

Po wpisaniu - Enter

  • inne hasła.

Resetowanie BIOS-u płyty głównej komputera.

  • pierwszy sposób.

@jasiekb ma rację, czym dłużej tym lepiej.

Na laptopach nie raz jak naprawiałem ze śmietnika Niemiec lub Holandii - 24/h :wink:

W laptopach jest przeważnie bateryjka zielona prawie pod klawiaturą.

Oprócz tego trzeba wcześniej odłączyć/wyciągnąć baterię oraz dysk twardy.

Xman, coś sie zagapiłeś bo kolega podaje, że chodzi o AMIBios, nie o Phoenixa i pewno o stacjonarny PC, bo w laptopie nie odczytałby zapewne tylu informacji o pamięci EEPROM i nie wyciągnąłby baterii.

Tutaj link do uniwersalnych haseł do typowych BIOSów: http://ochrona.bajo.pl/1259,uniwersalne,hasla,bios.html

Zresetować BIOS można też za pomocą zworek lub nie wiem czy zalecaną metodą, ale w moim przypadku na obu sprzętach w pełni skuteczną (wyciągnięcie baterii oczywiście na odłączonym zasilaniu, po minucie wkładamy i jak BIOS nie jest zresetowany to odpalamy PC na 5-10s bez baterii, po ponownym włożeniu BIOSy sie zresetowały jak chciały).

Spróbuje tych haseł, to właśnie mnie zdziwiło, wyjąłem baterie, poczekałem troche, włączyłem komputer bez, wyłączyłem, włożyłem baterie i nic, a zwrotek nie zauważyłem w komputerze (tych do password reset)