Potrzeba sformatowania pendriva

Witam. Jak podłącze pendrive do komputera i chce go uruchomić to wyświetla mi się komunikat że muszę sformatować go. Da się to jakoś ominąć? Mam ważne pliki na tym pendrivie i nie mogę ich stracić. Na 2 komputerze też się tak dzieje…

da się to jakoś ominąć?

Z góry dziękuje za pomoc!

Wydaje mi się że uszkodzeniu uległ system plików na pendrive, możesz spróbować to naprawić programem TestDisk:

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0

a jak z tego korzystać?

Na stronie którą podałem wyżej jest wszystko opisane krok po kroku. Jeśli nie czujesz się na siłach poproś o pomoc znajomych które mają więcej doświadczenia w tych sprawach.

Ewentualnie spróbuj tego programu do odzyskania danych:

http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

Czyli teorytycznie muszę sformatować pendrive a potem kombinować i próbować odzyskać? (kiedyś korzystałam z programu Recuva ale wtedy odzyskiwałam dane z aparatu)

Dodane 09.08.2012 (Cz) 20:59

Czyli teorytycznie muszę sformatować pendrive a potem kombinować i próbować odzyskać? (kiedyś korzystałam z programu Recuva ale wtedy odzyskiwałam dane z aparatu)

Czy system plików na pendrive to RAW? Jeśli tak to programem TestDisk powinnaś odzyskać partycję na pendrive wraz z swoimi danymi. Wydaje mi się że jeśli sformatujesz pendrive to danych możesz już nie odzyskać.

a jak to sprawdzić ten system plików?

Podłącz pendrive do komputera. Kliknij w Mój Komputer następnie prawym przyciskiem myszy na pednrive wybierz Właściwości i tam zapewne masz napisany system plików (file system).

Jest kompletnie pusty. Nic tam nie pisze…

System plików: <-- nic.

Pendrive to “Cruzer Blade”

Spróbowałbym mimo wszystko wykorzystać program TestDisk, być może on “odtworzy” uszkodzoną partycję na pendrive i dzięki temu dostaniesz się do swoich danych. Wszystkie informacje masz w instrukcji podanej wyżej. Więcej nie potrafię już pomóc.

Gdy próbowałam go sformatować to pisało że system nie może dokończyć formatowania…

co mam zrobić z tym “fantem” ?

A dokładniej jak komunikat brzmiał ? Coś o zabezpieczeniu pamięci ?