Potrzebna pomoc w ranimacji b. starego komputera

Witam

Nazwy płyty głównej nie mogę się doszukac ale są na niej takie komponenty:

  • wlutowany procesor Am 386 TM DX-40,

  • trzy chipy OPTI: 82C495 SX, F82C206 Q, 82C392 SX,

  • AMI 386 BIOS-H i AMI KEY BOARD BIOS,

  • karta grafiki Trident, karty: do drukarki i dysków.

Brak zasilacza (na płycie jest 12 pinów w jednym rzędzie) i dysku.

Nie wiem jakie zasilanie podłączyć i jaki dysk ta płyta może obsłyżyć. Proszę o pomoc. :nauka:

Zasilacz AT (nie ATX), dysk zapewne do 500MB.

Kupiłem zasilacz AT ale przy nim są dwie wtyczki po 6 gniazd a na płycie jest miejse jakby na jedną wtyczkę z 12 gniazdami w jednym rzędzie. Szukam innego rozwiązania. Mam zdjęcie tej płyty ale nie wiem jak je pokazać.

Pozdrawiam

Zgadza się. Te dwie wtyczki podłączasz obok siebie (ustawiasz obok czarne kable): http://img.wklej.org/images/22989DSCN2303.JPG

(przepraszam za słabą jakość).

Oryginalne wtyczki, które są przy zasilaczu nie podejdą trzeba by było je trochę zmodyfikować (poobcinać ząbki) ale nie chciał bym pomylic i podać niewłaściwych prądów na płytę.

Poza tym gdyby płyta obsłużyła to chciałbym dysk trochę wiekszy niz 500 MB.

(zdjęcia płyty zmniejszyłem poniżej 500 kB ale mam kłopot ich zamieszczeniem w albumie - wyswietla sie komunikat że rozmiar pliku jest za duży), Pozdrawiam

\ *Dzięki cosik_ktosik , rzeczywiście zasilacz AT pasuje, wtyczki po odpowiadnim pochyleniu daje się wpiąć bez żadnego przycinania ząbków.

Jeszcze mam pytanie czy ta płyta powinna się uruchomić się bez dysku i czy obsłuży monitor kolorowy?