Potrzebne i polecane programy na nowy system WIN7

Witam, od jakiegos czasu posiadam nowy notebook- procesor Intel Atom N455, pamięć 1GB DDR3, dysk HDD 250 GB. Laptop nie bedzie służył do żadnych gier lecz do nauki/pracy. Poszukuje programów które są potrzebne do codziennej szybkiej i bezproblemowej pracy notebooka, chodzi o to żebyście wymienili programy które polecacie (opisać jaką pełni funkcje).

Pytanie 2. Czy zainstalować antywirusa czy jednak zainstalować OTL i wrzucać LOGi na forum dobreprogramy w celu skasowania wirusów itp.

p.s mam problem z pobraniem OTL ponieważ podczas gdy chcę pograć instalkę z byle jakiej strony (sprawdzalem rowniez tutaj) to przekierowuje mnie na strone w której jest napisane ze wystąpił error i strona nie działa.

Ja osobiście używam takiego softu i mi pasuje.

-COMODO Antyvirus

-Mozilla Firefox

-Ashampoo Burning Studio

-Skype

-SumatraPDF

-7-zip

Jeśli nie chcesz antywirusa zainstaluj Malwarebytes i skanuj co jakiś czas.

Ad.1 Jeśli przejadł Ci się Office od MS,możesz zacząć przygodę z LibreOffice,ja korzystam z przeglądarki Google Chrome i jestem zadowolony(to u mnie najszybsza przeglądarka,testowałem FF,IE i Operę).Jeżeli GG zamula(nie wiem,bo przestałem z niego korzystać),spróbuj z AQQ,obsługujący protokół GG.Jestem z niego zadowolony,u mnie jest bardzo szybki i stabilny.Do odtwarzania muzyki mam AiMP.

Ad.2 Na pewno znajdziesz lekki i skuteczny antywirus,który nie zamuli Ci komputera-stara zasada,że lepiej zapobiegać niż leczyć.Poza tym OTL nie jest idealny,jak każdy program,może czegoś nie wykryć,choć nie przeczę,że jest bardzo pomocny :smiley:

co do przegladarek to preferuje jednak firefox za dodatki i wtyczki :slight_smile:

Dziękuje wam za odpowiedzi i licze na reszte userow , mam jeszcze jedno pytanie - istnieje jakis program który blokuje hasłem dostęp do Mojego Komputera oraz Panelu sterownia no i oczywiscie blokuje hasłem anulowanie tej opcji czy coś w tym stylu. Notebooka bede miał na stancji a często ktos bedzie chciał korzystać gdy mnie nie ma to w razie bezpieczeństwa musze miec zablokowane niektóre opcje, w firefoxie dostęp do opcji jak i pobieranie przez firefoxa mam blokowane hasła :slight_smile:

Z Comodo bym zostawił Firewalla, jak ma być szybko to do tego Panda Cloud (mają też wersję “for Netbooks”, ale płatną), a zamiast Firefoxa - Google Chrome, reszta raczej ok :wink:

Ponawiam pytanie: Istnieje jakis program który zabezpiecza hasłem dostęp do Panelu Sterownia , Mojego Komputera itp. ?