Potrzebny dobry router pod Netie


(Specjalized) #1

Witam.

Potrzebuje dobrego routera do podzielenia internetu na dwa komputery stacjonarne... jeden komp (mój) będzie podłączony na kablu a drugi najprawdopodobniej przez WiFi (bo musiałbym ścianę przewiercić i kilkunastometrowy kabel do drugiego kompa podłączyć) Mam jeszcze starą karte sieciową bezprzewodową D-Link, ale nie wiem czy nie jest za stara, poniżej daje jej zdjęcia. Mam też WiFi podłączanego pod USB od live boxa z neostrady ale nie wiem czy nie będe musiał go oddać. Co do tego nowego Routera to musi on mieć możliwość przydzielenia konkretnego transferu dla konkretnego komputera, bo niestety mam głupiego brata i jak on coś ściąga to pożera moją połowe netu (obecnie 1 MB z neostrady przez gównianego liveboxa) i strony wolno się wczytują, a grać na multi w jakiekolwiek gry sie praktycznie nie da. Koniecznie muszę na sztywno podzielić internet, kolega mi mówił że mia pentagrama cerberusa w którym w procentach określił ilość internetu dla wifi i dla kabla.

za ile można kupić już porządny router spełniający moje wymagania ? powiedzmy że maksymalnie mogę wydać 200-250 (oczywiście jeśli będzie trzeba dopłacić to dopłacę)

dlink.th.jpg


(MrAsusrp6) #2

Wystarczy trochę przeszukać forum

jako-router-nestrady-netii-t352842.html

http://pentagram.pl/content/search?Sear ... s+P+6331-6


(Specjalized) #3

jak widze polecany jest PENTAGRAM Cerberus P 6331-6 ale czy on będzie bezproblemowo działał z tą moją starą sieciówką D-Link bo on ma troszke ponad 5 lat !