Potrzebny laptop

Witam

Jestem zainteresowany kupnem laptopa ale nie wiem co dokładnie powinno w nim być

Laptop głównie będzie służył do przeglądania internetu. Chciałbym aby miał możliwość połączenia bezprzewodowego z internetem (czy TPSA coś takiego oferuje? -jak nie to kto?) oraz zależy mi na wmiarę pożądnej baterii, żeby za szybko nie padała

Co polecacie? Proszę o jakieś linki

Pozdrawiam ws

do jakiej ceny

Zapoznaj się z ofertą sieci Plus GSM a konkretnie I-PLUS , obojętnie gdziekolwiek w Polsce będziesz z laptopem będziesz miał dostęp do internetu w cenie 65zł miesięcznie osoby fizyczne i chyba 49zł oferta biznesowa.

Cena nie koniecznie musi być wysoka. Wielkich wymagań nie mam jeśli chodzi o ten sprzęt więc myślę, że coś się znajdzie na moją kieszeń. Jeśli mi coś doradzicie to pooglądam ceny i zastanowie się wtedy.

Czy ten laptop musi mieś jakąś specjalną kartę sieciową albo coś takiego?

Karte dostajesz przy zakupie internetu :slight_smile:

Zazwyczaj większość laptopów które są teraz specjalnie są już przystosowane do internetu bezprzewodowego - to standard.

Ty kupujesz tylko kartę PCMCiA u operatora wkładasz to kompa, konfigurujesz i surfujesz po necie.

Co do wyboru polecałbym zakup notebooka firmy Toshiba Satellite L20-183. Bateria trzyma przyzwoicie (2 - 2,8 h zależnie od jasności ekranu, zużycia procesora. Zazwyczaj jest to 2:10 do 2:30).

No i sprzęt pierwsza klasa: na najniższych detalach pójdą Ci nawet wymagające gry.

Testy tego laptopa znajdziesz gdzieś na benchmark.pl

Ja bym polecał jakiegoś Acera z serii Aspire 30xx. Sam mam 3023 i jestem bardzo zadowolony. Wszystko co potrzebne ma i przy okazji dobra karta graficzna jak na laptopa (Radeon X700/128 VRAM). Poza tym matryca 15.4 panoramiczna, która naprawde robi wrażenie i czytnik kart MMC/SD/SM/MS/MS Pro. Bateria trzyma ok.2-2,5 godz. Oczywiscie WinXP i szereg innych przydatnych programów. To wszystko w sensownej cenie, bo spokojnie w 4000 sie zmieścisz. Jesli to cie nie zadawala lub nie podoba to propozycja aju tez jest warta przemyślenia. Zajrzałbym jeszcze w ofertę Fujitsu-Siemens.