Potrzebny program do tworzenia bootowalnego obrazu dysku

(Djemset) #1

Potrzebuję programu który stworzy obraz dysku, i zapisze go na bootowalnej płycie. Wynikiem jego działania ma być kompletnie bezdotykowa procedura przywrócenia komputera do stanu poinstalacyjnego. Dotychczas korzystałem z programu Acronis, ale nie posiada on tej jakże wygodnej funkcji (mozna co prawda stworzyc bootowalną plyte ratunkową, ale nie o to chodzi). W jakimś tam stopniu sprawe ratowało combo :

HirensCD ISO rozpakowane programem WinIso, plik kopii programu NortonGhost dodany do pliku ISO i nagranie tak przygotowanego ISO na plytę DVD. Dużo wygodniejsze (jeden nośnik), ale jednak nie "bezdotykowe". Wydaje mi się, że skoro istnieją programy do instalacji nienadzorowanych, powinno też istnieć rozwiązanie wykorzystujące np zamiast sieci przy WindowsServer, płyty DVD właśnie. Czekam na wasze pomysły :slight_smile:

(roobal) #2

Sprawdzałeś ten sposób tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html CloneZilla oferuje między innymi wykonanie bootowalnej płyty z obrazem systemu.

Pozdrawiam!

(Djemset) #3

w tym temacie napisałeś :

poczytam i spróbuje, ale czekam na inne propozycje

(roobal) #4

Muszę zaktualizować ten poradnik, bo już wiem jak to działa :slight_smile: W skrócie, najpierw tworzysz obraz partycji/dysku a dopiero po tym można stworzyć obraz iso obrazu dysku, tylko wtedy do tego jeszcze nie doszedłem :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Djemset) #5

rozumiem, a teraz pytanie zasadnicze, czy to sam proces odzyskiwania działa na zasadzie "wkładam płytkę, reset kompa, wychodzę do sklepu, wracam i wita mnie pulpit "poinstalacyjny" ?