Potrzebny Router z WiFI

Cześć

Niedługo w domu pojawi się laptop więc muszę zmienić standardowy router na coś z WiFi.

Potrzebuje routera najlepiej do 150zł. Słyszałem że TP-Link TL-WR340G jest dobrą propozycją

Jeszcze chciałbym znać sposób na ograniczenie przepustowości łącza dla laptopa, np. 2Mega dla laptopa i 8Mega dla komputera stacjonarnego.

Pozdrawiam

w tanich routerach nie ma możliwości dokładnego zbalansowania i przydzielenia konkretnej przepustowości dla danego routera, w zależności od modelu w jednym jest bardziej a w drugim mniej konfigurowalny QoS, do jakiego internetu ten router ??

Obecnie mam 10Mb/s od chello

Chciałbym żeby 3/4 łącza było przeznaczone dla komputera stacjonarnego

Rozumiem, że jeśli kupie router który podałem wyżej to przy używaniu łącza przez dwa komputery, dzieli się ono na “fifty fifty” ?

Jak widzę na wikipedii, Chello w każdym modemie ma wyjście na RJ-45 :]

Jeżeli chcesz to ograniczenie to musiałbyś mieć, hmm… np. Linksys WRT54GL, ale z tego co się orientuję to z powodu kiepskiej złotówki czy tam kryzysu cena przekroczyła ponad 200zł ;/

Linksys WRT54GS to byłby, nawet ma 2x więcej RAM, ale w starszych wersjach, w nowszych ma nadal chyba 32RAM ale ma tylko 2mb Flash co na alternatywne oprogramowanie jest za mało.

http://openlinksys.info/readarticle.php?article_id=8 Tutaj masz na których pójdzie alternatywne oprogramowanie, musisz patrzeć na wersje produktu, WRT54GS przekroczyłby Twój budżet, tylko jeszcze byś musiał znaleźć wersję poniżej 4.0 w dół ale za to wrzuciłbyś Tomato 1.19 mod by conaxu i masz sztywnego Traffic Managera :slight_smile: Mógłbyś spokojnie dać pasmo i by router je ładnie trzymał, do tego nawet piorytet jest.

Jakby tak było to by było milusio :stuck_out_tongue: wcale nie dzieli, zdzierałbyś na stacjonarnym dajmy z http te 10Mbit/s czyli jakieś 1.25MB/s to na laptopie byś malutko zrobił w tym czasie, bo by brakło łącza.

PS. fajnego masz PC :smiley: wypas OC i na ciszę to chyba narzekasz jak tam jest z 6 wiatraczków 12x12 i do tego pewnie za kompem masz ze dwa :smiley: Jak widać po zdjęciu to też mają obroty nie małe(no chyba, że tak wyszło na zdjęciu).

Raczej zdecyduje się router od TP-Link

Nie chce mi się bawić za bardzo nawet przy tym dzieleniu łącza :stuck_out_tongue:

Co do kompa, to wentyle niesłyszalne. Jedynie muszę niedługo wymieć od zasilacza bo się troche kurzu nazbierało i coś obroty traci