Potrzebny starszy bios!

Potrzebny bios do płytki a trend I440bx-w977tf. Mam bios 1.1.07wb i nie mogę zainstalować ani Windowsa milenium ani Windowsa 98. Zwracam się więc co was forumowicze o pomoc w znalezieniu starszego biosu do tej płytki. Jak miałem bios 1.1.04wb to wszystko działało ok. Proszę o wklejenie jakiegoś linka do tego biosu. Nie piszcie mi żebym sobie zainstalował z dyskietki, z której instalowałem ten nowszy bios bo już jej nie mam bo mi gdzieś zginęła. Z góry dzięki.

P.S. Jak macie jakieś inne pomysły to opisuję co się dzieje jak próbuję instalować win me: Podczas przygotowywania do instalacji nagle coś piszczy(tylko raz) i pojawia się jakiś czarny prostokąt na ekranie i komp nie reaguje na nic oprócz twardego resetu.

To nie jest model płyty głównej.

http://www.elhvb.com/mboards/a-trend/bios/index.html

http://www.nix.ru/support/drivers.html? … vendor=129

Mój model płytki to atc-6220C a trend I440bx-w977tf.

To może spróbuj nowszy bo z tego co widzę to są wersje 1.1.08 i 1.1.09, tylko że są jeszcze dodatkowe oznaczenia VH,KZ ,00.

ja mam oznaczenie vh. Ale czy jak zainstaluję nowszy bios to czy będę mógł wtedy zainstalować win me lub 98?

Były dwie wersje płyty ATC6220C, a właściwie nawet trzy ale “00” jest sprzętowo zgodna z “KZ” (różnią się kością flash). Nie widząc sprzętu nie zgadnę który BIOS będzie właściwy > objawy wskazują na załadowanie biosu od innej wersji płyty.

Każdy nowy BIOS będzie działał (w sensie: zainstalujesz system), o ile wylosujesz właściwy (do tej wersji płyty głównej).

  1. Odłącz komputer od sieci.

  2. Wyciągnij bateryjkę.

  3. Za godzinę włóż ją ponownie.

Będziesz mieć przywrócony bios do ustawień fabrycznych :slight_smile:

Zrobiłem tak i teraz jak włączam zasilanie to komputer wydaje z siebie pisk i nic poza tym. Po jakimś czasie słychać tylko brzęczenie dysku. Co teraz zrobić żeby działał??

A możesz wejść w ogóle w ustawienia biosu?

Nie nic nie moge zrobić. Slychac tylko pisk i monitor czarny.

Możesz zrobić tylko jedno - zapisać właściwą wersję BIOS w pamięci flash przy użyciu programatora lub procedury “hot flash”.

Z forami interentowymi jest ten problem, ze każdy może udzielać dowolnie bezsensownych porad i nie jesteś w stanie ocenić które są “dobre” a które potencjalnie prowadzą do uszkodzenia sprzętu - jak w tym przypadku.

Od kiedy to wyciągnięcie bateryjki uszkadza sprzęt ?

Pierwsze słyszę…

Nie wiadomo co i jak wyciągnął a teraz są problemy :frowning:

… i właśnie na tym polega problem.

Nie wiem = nie piszę. Tyle.

W przypadku wgrania niewłaściwej wersji BIOS (co miało miejsce w tym przypadku) skasowanie CMOS jest najgorszą rzeczą jaka można zrobić. Skutecznie uniemożliwia uruchomienie płyty głównej.

Zamiast się sprzeczać ze sobą. Napisalibyście jak to naprawić. !!

Powtarzam jeszcze raz jak włączam kompa to słychać pisk i nic się poza tym nie dzieje. Monitor jest czarny!!

Możesz zrobić tylko jedno - zapisać właściwą wersję BIOS w pamięci flash przy użyciu programatora lub procedury “hot flash”.

I to niestety jest prawda,a tu masz obszerny opis problemu http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=347-1.

Ale niestety ani tanie ani łatwe to nie jest,więc chyba będziesz się musiał z płytą pożegnać.

Wziąłem i rozebrałem cały komputer. Wyjąłem wszystko z pci i kartę graficzną oraz zasilacz, ram i nawet procesor. Kiedy wszystko powkładałem na miejsce to komputer się włączył i mogłem wejść do biosa.(wszystkie dyski podłączone widział) Jak chciałem włączyć system to monitor zgasł a komputer tylko buczał(działały dyski ,napędy i wiatraczki). Jak wyłączyłem to po ponownym włączeniu piszczy mniej więcej tak pippppppppp pip piiiiiip i monitor jest czarny, ale wiatraczki i wszystko co jest podpięte do kompa działa.

Co z tym zrobić??

Spróbuj aktualizacji biosu jak pójdzie to może jeszcze coś z tego będzie.Tylko tym razem wybierz odpowiedni bios.

To oznaczenie na końcu(VH,KZ,00)powinno być kluczowe.

Ciekawe jak mam to zrobić jak nic mi się na ekranie nie wyświetla a komputer wydaje z siebie jakieś dziwne piski! !!

Przecież sam pisałeś że udało ci się wejść w bios a aktualizacje,szczególnie w takiej starej płycie, przeprowadza się nie z poziomu

systemu operacyjnego tylko z dyskietki startowej.Spróbuj może się uda już nic nie masz do stracenia.