Potrzebny sterownik dysku fujitsu MHW2120BH

tylko kiedy dokładam te stery które zapodał poprzednik to wyskakuje błąd przy ich ładowaniu. no i nie wiem czy to ważne ale ten sterownik jest do SATA a nie ATA jak ten który jest potrzebny…

facet po 1 ten chipset nie wspera standardu ata a więc nie możesz mieć takiego dysku twardego po drugie twój dysk jest na złączu SATA :

http://www.fujitsu.com/us/services/comp … -sata.html

zaimplementuj te ze strony INTEL-a.

technik_elektro

do tej strony i tego miejsca tez sie dokopałem, tylko albo jestem już ślepy i nie widzę linka do pobrania sterów, albo już głupieje od tego po mału…

i dalej twierdziłeś, że posiadasz dysk IDE.

dysk jako dysk nie wymaga sterowników, sterowników wymaga kontroler na płycie głównej link jest tutaj :

wybierz system i pobierz, wypakuj inf-y,sys i vxd itp. które zaimplementuj (przez plik inf) do obrazu iso zrobionego np w winiso (integracji dokonasz programem nlite).

a więc tak. doszedłem do momentu gdzie załadowałem wszystkie potrzebne sterowniki zapakowałem je nlite, płytka wypalona no i heja z nią do HP. zaczyna sie instalacja wszystko ładnie no i jeszcze przed zatwierdzeniem instalacji nowego systemu w pewnym momencie wyskakuje informacja PLIK iaStor.sys jest uszkodzony.

plik instalacyjny pobierany z dwoch źródeł w tym ze strony intela podanej przez ELEKTRO wiec jest na pewno sprawny.

i teraz co to jest za błąd…? i jak to naprawić…?

problem z poprzednim błędem (iaStor.sys) zniknął po dograniu sterów z innego źródła. instalka ruszyła, usunąłem dotychczasowe partycje i te systemową z Vistą. dysk został podzielony na trzy inne i format. Instalacja przebiega poprawnie, na koniec instalowania systemu komp się restartuje. uruchamianie dochodzi do chwili kiedy pojawia sie plansza początkowa ze stroną Microsoft Windows XP (w tym momencie mam już banana na twarzy) i następuje błyśnięcie ekranu na niebiesko ze jest jakiś błąd i komp uruchamia się ponownie do trybu awaryjnego, ostatniego go dobrego uruchomienia, wiersza poleceń. i teraz na okrągło sie restartuje. dochodzi do planszy z Windows XP i błyśnięcie ponownie…

powiedzcie jak sie teraz za to zabrać…

F8 zanim zacznie się uruchamiać system, jedna z opcji dotyczy by nie uruchamiać komputera po wystąpieniu BSOD - spisz kod błędu.

po wielu próbach XP zainstalowany, no ale nie home tylko integracja sterowników z xp professional rozwiązała wszystkie problemy. teraz pozostaje tylko szukać sterów do pozostałych elementów.

pozdrowienia i podziękowania dla ELEKTRO

TEMAT DO ZAMKNIECIA. WSZYSTKO JUZ DZIALA

Cześć, czy możesz mi podpowiedzieć co z tym zrobiłeś ???

Mam taki sam problem.

Łukasz

moim rozwiązaniem pojawiającego sie błędu była integracja sterowników z Win XP Professional, bo z home jakbym do tego nie podchodził to występował błąd.

witam mam podobny problem nie uniem znaleść sterowników do fujitsu mhw 2120bh sprawdzałem wszystkie linki na forum i nic.

mam laptopa LG może dla tego mi to nie pasuje.

jak możesz to podaj mi jakiś konkretny link