Potrzebuję pomocy z robieniem partycji recovery


(Piesek64) #1

Cześć. Potrzebuję pomoc z robieniem partycji recovery Windowsa XP. Mam przygotowaną partycję 32GB na recovery, ale chcę ją zmniejszyć do 18GB. ALe wracając do tematu. Potrzebuję poradnika lub programu do robienia partycji recovery.


(system) #2

W dość prosty sposób można zrobić partycję Recovery, ale na dyskach współpracujących z płytami głównymi Gigabyte z użyciem płyty instalacyjnej CD dołączanej do tej płyty głównej. Należy jedynie pozostawić na dysku obszar nieprzydzielony (nie partycję!), nieco większy od aktualnie zajmowanego obszaru partycji systemowej. Potrzebna aplikacja nosi na tej płytce nazwę Xpress Recovery.

Partycja Recovery zostanie utworzona przez tę aplikację podczas bootowania płytki CD i właśnie na tym obszarze nieprzydzielonym. Sam robię to od paru lat.


(Dimatheus) #3

Przeniesione z działu Systemy operacyjne Microsoft Windows.


(Piesek64) #4

Pytanie za sto punktów: Jak edytować bootloader w xpku programem EasyBCD lub zainstalować bootloader visty/7?

Czy jest sens instalować na partycji na recovery jakiegoś linuxa, przywrócić bootloader xpka i zrobić skrypt uruchamiający się automatycznie i resetujący komputer (ale by skopiował pliki kopii windowsa na dysk z windowsem). Zobacze jeszcze Xpress Recovery

Co do sprzętu: HP Compaq 6710b - model laptopa

@Edit: wyjaśnienie wcześniejszego: Partycja recovery = ubuntu + openbox + autostart openboxa (wpis sh /home/recoveryuser/windows/restore.sh) + plik restore.sh w bashu = przygotowane do połowy recovery + backup windowsa do folderu od pliku restore.sh (folder .restore)