Potrzebuje porady co do Nowej DRUKARKI!

Witam wszystkich

Słuchajcie,jestem na kupnie drukarki,ale niestety ja się w ogóle nie znam!

W sumie znalazłem dwie takie co mi się podobają,no ale nie jestem pewny…

Oto one:

http://merlin.pl/Urzadzenie-wielofunkcy … 99580.html

lub:

http://www.egospodarka.pl/33222,Druk…80,1,15,1.html

Chciałem podkreślić ze chodzi mi najbardziej o jakość zdjęć!

Jak również chciałem się dowiedzieć,jak to jest z tymi tuszami,bo słyszałem ze jednak do HP są najtansze…

Bardzo proszę o jakiekolwiek pomoce pozdrawiam

Jeżeli chcesz drukować zdjęcia czy coś z jakąścią zdjęć to odrazu kup sobie drukarke laserową , koszt jednego zdjęcia 10X15 wydrukowanego na drukarce atramentowej i papierze foto to około 6 razy większy jak zdjęcia “chemicznego” , około 50gr u fotografa około 3 zł wydrukowanego na drukarce atramentowej, czyli na drukarce atramentowej jesteś w stanie na “nabojach” wydrukować/zadrukować około 10 kartek foto A4 z jakością foto to jest po 4 zdjęcia na kartke to daje około 40 zdjęć nawet jak uda się tych zdjęć wydrukować 60 to koszt będzie ogromny i wyniesie około 120-180zł za 40-60 zdjęć , ile zapłacisz za te zdjęcia u fotografa?? około 20-30zł , inna sprawa jest taka że nowe drukarki posiadają “naboje” tzw. rozruchowe i znajduje się w nich około 1/3 pojemności , dopiero zakupione osobno “naboje” są pełne , na tych rozruchowych "nabojach nie wiem czy uda się wydrukować/zadrukować z 5 kartek z jakością foto.

Ale laserowa pewnie droga!?

Wiesz tez nie potrzebuje "cudów"chodzi mi 3 funkcyjna drukarkę do zwykłego użytku,no a nie raz jakieś zdjęcie A4 córki wydrukować:)

Tylko właśnie nie wiem teraz jak z tymi tuszami,które tańsze itp.

Ps.Zona przeczytała co napisałeś o drukarce laserowej i teraz mnie nudzi żeby kupić ehh :confused:

No to jak zdjęcie raz za kiedy to proponuje coś z rodziny lexmarka może nawet z wifi wtedy wkładasz ją gdzie Ci pasuje i drukujesz bez przewodów łaczących z kompem (komp musi posiadać wifi , prawie każdy laptop posiada lub można do stacjonarnego dokupić adapter) Miałem i conona i hp, canon był dobry bo przyjmował tusze uzupełniające nawet w postaci atramentu pelikan , hp działała bardzo krótko lekko ponad rok i przestała prawidłowo wciągać papier a i były kłopoty z bez przerwy zasychającymi dyszami , teraz mam lexmarka od jakiegoś roku i nie mam zastrzeżeń do niego , można długo nie drukowac nawet ponad miesiąc a dysze nie zasychają , bezproblemowy kontakt z laptopem poprzez wifi , po napełnieniu pojemnika tuszem pokazuje w opcjach jako pełny , (hp dalej pokazywał że pusty) a zdjęcia drukuje znakomite nie ma żadnej wzrokowej róznicy między zdjęciem wydrukowanym a zdjęciem z obróbki chemicznej.

Aha rozumiem

Tylko ze ja nie mieszkam w Pl,nie mam az takiego wyboru drukarek(no mam ale musiałbym sporo pojeździć)

możesz napisać model tego twojego lexmarka? poszukam

i jeszcze jedno:orientujesz się jakie ceny tuszów mogą być tych 3 drukarek?

Dzieki za odpowiedz

ceny tuszów/pojemników są porównywalne i wiele nie rożnią się różnych modeli drukarek , cannon ma bardzo małe pojemniki , hp troche większe , lexmarki mają duże pojemniki , mój model to X 4650 i jest to seria 4600 , pojemnik czarny mozna napełniać kikadziesiąt razy tzw. napełniaczmi które są w cenie około 35-60 zł , napełnianie akurat mojego modelu jest bardzo prosta , wystarczy wsunąc igłe w odpowiedni otwór w pojemniku i wolno wszczyknąc tusz , napełniacz czarny kosztuke około 30 zł z zazwyczaj zawiera 3 buteleczki które wystarczą na około 6 napełnień , kolorowy napełniacz około 60 zł , tyle tylko że “kolorowy” pojemnik nie powinno się napełniać więcej jak 3-4 razy , następne napełnienia to może być już znaczne pogorszenie wydruku , nierzadko jest tak że zwykłe drukarki kosztują około 100-120zł a nowe pojemniki do nich około 150zł , więc rozumowanie jest proste napełniamy do momentu pogorszenia wydruku a potem kupujemy nową drukarke zamiast nowych pojemników. Rozumowanie zmienia się kiedy kupimy drozsze urzadzenie wielofunkcyjne , wtedy jak działa bez zarzutu lepiej kupić nowe pojemniki.

Zbych1 a może wiesz czy tusze w lexmark X3650 da się napełnić??Kolega ma waśnie taką drukarkę i po napełnieniu tuszu niestety nie drukuje.

Może za późno napełnił i dysze pozasychały , pojemnik należy bezwłocznie napełnic kiedy braknie tuszu , można dysze spróbować przeczyścić , w zestawach napełniających activejet jest przeważnie w komplecie “rozpuszczalnik” do “odmoczenia” w razie zasknięcia dysz.

Dysze nie zaschły, tusz był napełniany w sklepie i ja mu go też napełniałem, i wciąż wyskakuje komunikat że tusz jest pusty.