Potrzebuje porady dot. Antywrusa i inne

(Daryska1333) #1

Hej!

Dziś załapałam wstrętnego wirusa o nazwie W32.Blaster.Worm.

Mam nadzieję że usunęłam, używałam OTL, później sprawdzałam loga Hijack, następnie sprawdzalam ręcznie czy są pliki dotyczące tego wirusa.

`

Mam kilka pytań

1. Czy ten wirus kradnie hasła? Nie znalazłam nic na ten temat. Być może źle szukałam.

2. Czy antywirus AVG jest dobry? Wydaje mi się że nie, ale się słabo znam. Proszę was o polecenie mi Antywirusa i Firewalla (nie mam) niewiem, jakiego wy macie? Mogą być płatne, i bezpłatne. (Mam Windows 7)

3. Czy zna ktoś z was taki dodatek do firefoxa, który skanuje stronę zanim się w nią wejdzie? AVG miał taką opcję, ale gdy zaktualizowalam Firefoxa do najnowszej wersji przestał być kompatybilny.

4. Czy to dobry pomysł- aby używać Zapory Sieciowej Windows?

5. Czy aktualizować system Windows? Mam oryginalny system, ale gdy miałam włączoną tą funkcję aktualizacji to jakoś ich strasznie dużo bylo i nie chciałam zaśmiecać systemu.

Dziękuje za poświęcenie czasu, i proszę o rady oraz odpowiedzi na pytania, będę bardzo wdzięczna :slight_smile:

(Bongoone96) #2

Witam.

Moje pytanie: znasz się na logach OTL i HJ :o ?

Odpowiedzi:

1. Nie ten wirus raczej haseł nie kradnie.

2.AVG Zależy jaka wersja czy płatna czy darmowa, są obecnie lepsze rozwiązania niż AVG :wink: , ja obecnie używam Comodo Internet security.

3.Rozszerzenie WOT jest bardzo ciekawe, spróbuj :wink: , mam go na każdej przeglądarce jakiej używam :smiley: .

4.Dobry pomysł jeśli nie masz żadnej innej zapory na komputerze, ja osobiście wole rozwiązanie podane wyżej czyli CIS, ponieważ posiada on najlepszego firewalla ( moim skromnym zdaniem :wink: )

5.Tak aktualizacja systemu jest priorytetem jeśli chcesz być bezpieczna.

Link Do Comodo Internet Security :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte ... 12952.html

(Solace46) #3
  1. Raczej nie kradnie tylko chce wyłudzić pieniądze z tego co wiem

2. Do AVG nie mam takiego zaufania, ja osobiście mam NIS 2012 i jestem zadowolony, ale polecam też kasperskiego 2012, ale on troche skomplikowany

3. osobiście nie znam ale możesz wejść na virustotal.com ,wiem ze to uciążliwe, ale jak chcesz to będziesz skanował

4. to zły, albo nawet bardzo zły pomysł z zaporą windows

5. oczywiście zaktualizuj, zawsze to poprawi bezpieczeństwo, chwile poświęcisz czasu i będziesz miał załatany system

(stream) #4

Witam!

Ad. 2. Odinstaluj AVG i zainstaluj avast! Free Antivirus.

Ad. 3. avast! Free Antivirus posiada wtyczke do wszystkich przeglądarek o nazwie WebRep. Więcej do poczytania o tej wtyczce tutaj.

Ad. 4. Instalując avast! Free Antivirus należy aktywować zaporę systemową, która jest wystarczająco skuteczna.

Ad. 5.

Dodatkowo pobierz i zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware. Wykonaj pełne skanowanie, by upewnić się że po szkodniku nie ma żadnego śladu.

Pozdrawiam!

(Daryska1333) #5

dziękuję za odpowiedzi i przydatne rady :slight_smile:

@bongoone - znam się, ale nie jestem specem : p

(Agatonster) #6

draculanka ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.