Potrzebuje porady ,modernizacja komputera

Witam, jak w temacie napisałem potrzebuje porady przy modernizacji komputera.Obecna konfiguracja mobo-Asrock M3A 770 DE, procesor AMD Athlon II X3 440 -trochę podkręcony ,pamięć goodram 1600 1x2 gb ,zasilacz Chieftec CTG-500-80P 550 w,karta graficzna Gigabite hd 4850 1 gb ,obudowa jakaś tam-duża dobrze wentylowana.Komputer służy do typowych zastosowań, amatorskiej obróbce video AVCHD,oraz grania głównie wWord of Tanks, modernizacja polegała by na wymianie procesora oraz karty, budżet to 1000 pln z lekkim hakiem,i pytanie na jakie ,procesor myślałem nad Phenom II X 4 965 lub Phenom X 6 1045, karta oparta na chipsecie 7580 ,prosze o porade jaki procesor (nie wiem cz X 6 wejdzie na tą płyte) jaka karta i jakiego producenta.

1045 wejdzie ci na ta płyte bez obaw.http://www.agito.pl/procesor-amd-phenom-ii-x6-1045t-am3-box-81-529464.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=529464 phenom x6 za 350 zł… a agito na allegro sprzedaje po 409.

grafika http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-11200-16-20g-1gb-ddr5-pci-e-box-84-645284.html.

I dorzuc 4 gb pamięci.

Dzięki,patrzyłem na strone agito widziałem te ceny, 965 mocno podkręcony czy 1045 podkręcony troche, 7580 w wersji 2 gb-da to coś, przeglądałem testy procesor skłaniam się ku 1045, mimo że niżej taktowany osiąga lepsze wyniki przy obróbce video , o karcie w wersji 1 gb w stosunku 2 gb czyałem że 2 gb jest nie opłacalna ze względu na marny przyrost wydajności ale testy karty odnosiły się do gier, nie wiem jak w programach do obróbki wideo , niektóre programy potrafią zaprzęgnąć GPU do pracy,dodam że pracuje na 24 calowym monitorze

1045 bije wydajnoscia phenoma w aplikacjach wykorzystujacyh wieksza ilosc rdzeni (jak mniemam do obrobki video uzywasz wlasnie takich), jak rowniez podkrecanie go pozwala na osiagniecie lepszych efektow niz przy phenomie.

jesli chodzi o grafike, to roznica w pamieci miedzy 1 a 2 gb jest odczuwalna dopiero w wiekszych rozdzielczosciach (duzo powyzej hd).

Oczywiscie, coraz czesciej do obrobki wideo wykorzystywany jest procesor graficzny karty, jednak takich progamow raczej wiele na rynku nie ma. Na dzien dzisiejszy bardziej pzy tym liczy sie moc/ilosc dzeni/watkow pocesora i pamiec operacyjna niz pamiec karty graficznej.

Przy monitorze 24" podejrzewam ze i tak najwyzsza rozdzielczoscia jaka mozesz uzyskac jest 1920/1080, czyli hd. Jesli jednak pracujesz w wyzszych rozdzielczosciach, lepsza bedzie karta z 2 gb na pokladzie.

DZIĘKI ROZWIAŁEŚ MOJE WĄTPLIWOŚCI . BIORE 1045, I 7580 W WERSJI 1 GB.