Potrzebuje porady w sprawie laptopa

(Flovers25) #1

Witam, , szukam laptopa "średniego" bez wielkiego szału jeśli chodzi o osiągnięcia , ale żeby nie był "biedny";p warto kupić laptopa z takimi parametrami??

Lenovo g 350 15,4 cala, pentium dual core t 4200 2 Ghz, 3 gb ram ddr2 , dysk twardy 320 gb sata, , karta graficzna intel gama x 4500, naped dvd rw sm dl, cena 2200,

(Gorgoroth) #2

Ja za 2300 zł. kupiłem Lenovo Y530 z procem T3200, RAM 2 GB DDR III, 250 GB SATA, GF 9300M GS.

Ten Twój nie ma w ogóle karty graficznej właściwie więc wnioski wyciągnij sam ;]

(Flovers25) #3

mowisz ze z ta karta graficzna jest az tak zle?

(Gorgoroth) #4

Wystarczy do włączenia się kompa i może nawet do pulpitu aero, ale jeśli chciałbyś pograć to nie ma mowy. To zdecydowanie najsłabszy element tego kompa.

(Sawyer47) #5

Wszystko zależy od tego, do czego chcesz wykorzystywać laptopa. Wiadomo, że karty Intela dla laptopów nie są zbyt wydajne, ale laptopy same w sobie do wymagających zadań związanych z 3D się nie nadają. Do tego poza podstawową konfiguracją sprzętową przy zakupie laptopa warto zwrócić uwagę tez na baterię, wyświetlacz, obsługę różnych standardów komunikacji (USB, FireWire, Bluetooth, Wi-Fi, …), itp. itd.

(Asterisk) #6

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posty i usunąć błędy.

(Flovers25) #7

ja przede wszystkim kupuje lapa bo potrzebujego nastudia , przed wszystkim dostep dointernetu, no ale w jakiesgierki tez chcialbym pograc, FM 2009 pojdzie na takim czyms? a mozedoradzicie mi lapa z jakim prockiem mam kupowac, jakie karty graficzne najlepsze do lapkow??

(Technik Elektro) #8

do czego będziesz używał lapa ?? jakia max cena ??

(Flovers25) #9

głównie dostęp do internetu, poza tym chcę grać w FM 2009/ 2010 cena ok 2100

(Technik Elektro) #10

football manager nie będzie wymagał zbyt mocnego sprzętu :wink: :

http://allegro.pl/item742271214_graj_la ... 0_512.html

(mocna grafika jak w tym budżecie)

http://allegro.pl/item749005166_laptop_ ... f102m.html

na intelu i nv niskobudżetowym

(Gorgoroth) #11

Pierwszy z brzegu ASUS jest lepszy od tego co sam znalazłeś :wink: http://www.allegro.pl/item749005170_asu ... 512mb.html

Zainteresuj się sprzętem tej firmy.

(Sawyer47) #12

Jak i gdzie będziesz używać laptopa - podłączony do zasilania sieciowego czy tylko na baterii? Potrzebujesz dużej mobilności, będziesz dojeżdżać do uczelni i będziesz chciał wykorzystywać laptopa po drodze? Jeśli tak, będziesz potrzebował długo trzymającej baterii.

(Technik Elektro) #13

strasznie mało cache-u w tej x2 amd nie rokuje dużej wydajności ale taniej względem intela dc.

(MaRa) #14

Bez przesady, te zintegrowane nie są aż tak kiepskie. Dla Aero wystarczy Intel 945G.

Dosyć długo używałem komputer z 865G i nawet w Dooma 3 dawało się zagrać. Do czasu, aż potwory mnie otoczyły, wtedy obraz stawał na kilka sekund i było po mnie [-o<

Może w gry wymagające mocnej grafiki Intel się nie nadaje, ale dla tych o rozsądnych wymaganiach starcza. Absolutnie wystarcza też do każdego programu.

(Gorgoroth) #15

O tym wspomnieliśmy - Intel GMA uciągnie aero i oprogramowanie, w którym prawie nie ma grafiki :smiley: Wystarczy poprzeglądać rankingi.

Takie karty są po prostu dla ludzi niewymagających, którym laptop służy do pracy z oprogramowaniem biurowym i przeglądania Internetu, a nie do zabawy :wink:

(Technik Elektro) #16

należy zawężać zabawę do tylko i wyłącznie GIER do których integry się nie nadają (chodzi o bardziej wymagające gry 3D). inne typy rozgrywek nie wymagają mocnego gpu...