PoTRZEBUJE PORADY


(Gokoko) #1

MAM program 3ds max i chce stworzyć grafike do gry komputerowej ale jak .Również poszukuje tutotrialy o modelowaniu drzew ldzi różnych stworzeń itp.Jak coś wiecie to piśćie


(Thunderbolt) #2

Człowieku po 1 musisz mieć naprawdę dobry komputer. Po 2 nad grafiką do gry komputerowej pracuje średnio kilkanaście ludzi przez rok lub dwa na okrągło! !!

Coś ci poradzę. Jeśli naprawdę masz ambicję, żeby stworzyć fajną grę komputerową to zacznij uczyć się języka JAVA. Będziesz mógł wtedy programować gierki takie jak np. na stronie http://www.joemonster.org/gry .

Stworzenie samodzielnie grafiki/gry na poziomie profesjonalnym jest niewykonalne! !!

Po drugie do gier używa się tekstur które są nakładane na odpowiednie obiekty (white boxy). Aby takowe mieć musisz mieć silnik gry. Ceny niektórych dochodzą do setek tysięcy złotych i nie znajdziesz go na torentach :wink: .

Oczywiście możesz sobie zrobić jakąś teksturę dla jaj. Ale te zazwyczaj muszą być kompatybilne z konkretnym silnikiem (tj. grą). Chyba, że chcesz stworzyć moda do gry (ew. jakiś inny fanowski kontent), wtedy powinienieś użyć raczej konkretnych narzędzi. Jeśli tak napisz o jaką grę ci chodzi, to może podeśle ci jakiegoś linka do turtoriala na ten temat...


(Gokoko) #3

dobry komp posiadam i silnik grya java mnie nie interesuje i mody do gier

-- Dodane 12.05.2009 (Wt) 19:40 --

zresztą a stworzenie grafiki do strony internetowej??jak stworzyć??

-- Dodane 12.05.2009 (Wt) 19:47 --

gdzie założyć strone www aby miała możliwośći takie jak youtube czy nasza-klasa


(sdar) #4

gokoko , Mimo tego, że jest to dział "Na luzie" to jakieś podstawy obowiązują.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.


(Thunderbolt) #5

Aby stworzyć stronę o takim możliwościach musisz płacić abonament firmie hostingowej (http://www.home.pl - koszt - zależy od wybranych usług, domeny, itp.). Taka strona wymaga bowiem obsługi PHP, MySQL, a także popularnego Apacha itp. Takich usług darmowe firmy hostingujące nie oferują. Po za tym, aby strona miała takie możlwości musisz umieć posługiwać się językiem HTML, XHTML, PHP, JAVA i innymi tego typu. Po za tym musisz też zapłacić osobną marże firmie promującej i reklamującej strony, aby witryna była widzialna w google na wysokiej pozycji i aby przyciągać na nią ludzi. (http://www.frey.com.pl/index.php?a=pozy ... -stron-www koszt - 100-300 zł).

Natomiast grafikę do strony internetowej możesz stworzyć w programie Photoshop http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... hop+CS3+PL (cena wersji studenckiej 175zł). Wymagania oprócz programu to: odrobina talentu artystycznego, dobra znajmośc programu i (opcjonalnie) tablet (100-200zł).