Potrzebuje trików w rejestrze SYS WIN XP


(Daniogrom) #1

Dla własnej potrzeby poszukuje modyfikacji ustawień rejestru. Interesują mnie głównie polecenia o "ztuningowanie" na szybkość. Miło bym widział też inne modyfikacje, wiem że istnieje książka 500 stronicowa, ale nie stac mnie z kasy studenta :confused: pomóżcie..... Prosiłbym o linki.. Prosze tylo nie bić. :stuck_out_tongue:


(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #2

na tym portalu jest tego masa

poszukaj moze jakiegos e-booka ale nie tu bo tu tylko legal

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 21:24

ja znalazłem na stronkach z warezem kiedyś

i w sumie dużo pomaga taka optymalizacja kompa


(popula) #3

Optymalizacja


(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #4

Triki w Windowsie XP (niżej do innych Windowsów)

 1. P: Po montażu karty sieciowej zaczęło mi się pojawiać okienko i muszę za każdym razem po włączeniu komputera lub restarcie wpisywać hasło. Jak wyłączyć to okienko ?

O: Można to zlikwidować usuwając wpis w Rejestrze. Być może,można to zrobić inaczej ja jednak tak to zrobiłem: (Rada ta przeznaczona jest dla osób,które maja pewną wiedzę o Rejestrze.) Z Menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy Regedit. Włączy nam się program Edytor Rejestru. Najpierw zrobić trzeba kopię Rejestru,tak na wszelki wypadek. Podświetlamy pozycję Mój Komputer,wybieramy z górnego menu Rejestr i Eksportuj_plik_Rejestru,w polu Zakres eksportu wybieramy Wszystko i wybieramy nazwę dla naszego pliku Rejestru np. z datą utworzenia kopii: 120800.reg. Potem trzeba wejść do HKEY_LOCAL_MACHINE/NETWORK i usunąć LOGON.Po restarcie komputer spyta nas o wpisanie imienia i hasła. Imię wpisujemy hasło nie. Jeśli po wpisaniu imienia wyjdzie nam komunikat i komputer nie chce przyjąć naszego imienia to trzeba jeszcze usunąć w C:\Windows plik ze starym hasłem , ma on zawsze rozszerzenie *.pwl . Po kolejnym restarcie żadne okno już nas nie będzie denerwowało.Ujemnym skutkiem nie wpisywania hasła jest brak dostępu przez to do niektórych usług sieciowych np: przeglądanie zawartości serwera poprzez otoczenie sieciowe.

 1. P: Po zainstalowaniu wielu programów zostają mi wpisy na liście w programie Panel sterowania/ Dodaj Usuń programy i nie można ich skasować.

O: Znów trzeba grzebać w Rejestrze.Wejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/WINDOWS/CURRIENTVERSION/ UNINSTALL znajdź program,którego nie masz już na dysku i usuń go.

 1. P: Chcę zmienić domyślną ścieżkę do CDromu z wersją instalacyjną Windowsa. Jak to zrobić ?

O: Potrzebna jest modyfikacja ciągu w Rejestrze.Wejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE /MICROSOFT/WINDOWS/CURRIENTVERSION/SETUP w prawym oknie znajdź i zaznacz SourcePath,kliknij prawym przyciskiem myszki i włącz Modyfikuj.Ustaw domyślna ścieżkę gdzie system ma szukać płyty z Windowsami.

 1. P: W sesji Ms-Dosa pod Windows nie mogę wrócić strzałkami do poprzednio wpisanych komend.

O: Najedź na ikonkę Tryb MS-DOS kliknij prawym przyciskiem myszy i włącz Właściwości. Potem Program i w okienku Plik wsadowy napisz doskey. Od tej chwili strzałkami góra/dół możesz wrócić do poprzednio wpisanej komendy. W "czystym" Dosie komenda doskey także działa.

 1. P: W sesji Ms-Dosa pod Windows i przy instalacji niektórych gier mam poprzestawiane polskie znaki oraz klawisze : ? \ itp. Jak to ustawić do pozycji normalnej ?

O: W pliku startowym autoexec.bat zmień ustawienie c:\windows\command\keybrd2.sys na keybrd4.sys

 1. P: Jak wyłączyć działanie/pojawianie się programów/ikon w prawym dolnym rogu na pasku zadań w Windowsie ?

O: Włącz menu Start/Programy/Akcesoria/Narzędzia systemowe/Informacje o systemie. Potem Narzędzia/Narzędzia konfiguracji systemu/Autostart.Na liście aby wyłączyć jakiś program i jego ikonkę skasuj "ptaszka".

 1. P: Brak polskich znaków w programach internetowych.

O: Spróbuj w InternetExplorerze włączyć Widok/Kodowanie/Więcej/Środkowoeuropejski ISO. W NetscapeNavigatorze i SylabieKomunikatorze włączyć Widok/Zestaw znaków/EuropaŚrodkowa (ISO-8859-2)

 1. P: Przy defragmentaryzacji twardego dysku Defrag zatrzymuje się na 10% nawet na kilka godzin.

O: To zjawisko jest normalne.Daj sobie spokój z przestarzałym Defragiem i używaj SPEED DYSK-a z pakietu NORTONUTILITIES. Jest on kilkadziesiąt jak nie więcej razy szybszy od Defraga.

 1. P: Jak szybko zrobić spis w formie pliku tekstowego co jest wewnątrz jakiegoś katalogu ?

O: Włącz Tryb Ms-Dosa,wejdź do danego katalogu i wpisz DIR > spis.txt lub z podkatalogami DIR /s spis.txt

Jeśli ktoś posiada program Windows Commander w wersji co najmniej 4.51 może zdefiniować sobie na belce przycisk z komendą cm_CopyNamesToClip . Wtedy po zaznaczeniu * plików w danym katalogu i wciśnięciu w/w przycisku skopiujemy całą zaznaczoną zawartość do schowka , a potem używając dowolnego edytora tekstów choćby Notatnika dajemy komendę Wklej i zapisujemy tak otrzymany plik w formie tekstowej .

 1. P: Czasami po odinstalowaniu jakiegoś programu system przy starcie zgłasza brak pliku typu *.vxd . O: To normalne. Spróbuj usunąć odwołania do tego pliku w Rejestrze lub pliku System.ini .

 2. P: Przeglądarka internetowa po kliknięciu na link nie może pobrać pliku.

O: Niekiedy pomaga zainstalowanie programu GetRight , Flashget , Go!zilla lub GetSmart ,który przejmuje od przeglądarek funkcje pobierania plików.

 1. P: Podobno,jeśli komputer jest uszkodzony i nie może nic wyświetlić na ekranie sygnalizuje rodzaj uszkodzenia piskami i w zależności od uszkodzenia generuje inną liczbę pisków. Jak po ilości tych pisków można zorientować się co "padło" w komputerze ?

O: Listę kodów błędów można znaleźć: dla typu Biosu AMIBIOS http://www.ami.com/amibios/support/beepcodes.html dla typu Biosu AWARD http://www.phoenix.com/pcuser/bios.html#3.5 . Zajrzyj też do pytania 32 .

 1. P: Jak szybko znaleźć swój adres IP i adres karty sieciowej ?

O: Te oraz inne jeszcze informacje można uzyskać wpisujac do okienka Uruchom lub w Trybie MS-dos polecenie winipcfg.exe

 1. P: Jak przerobić plik typu html na czysty tekst ?

O: Można użyć do tego programu np.eCleaner lub też w InternetExplorerze dać opcję Zapisz jako i wybrać *.txt .

 1. P: Jak zrobić,aby system odwoływał się do katalogu na twardym dysku,a nie do CDromu czy stacji dysków ?

O: Emulacja napędu CD-rom i stacji dysków:

-Emulacja stacji dysków-Instalacja z Subst'a-

Niektóre programy wymagają instalacji ze stacji A lub B, wiec musisz ją zasymulować poleceniem dosowym SUBST. Wpisując:

SUBST a: c:\nazwa tworzysz z katalogu c:\nazwa - dysk logiczny A. Po wykonaniu instrukcji SUBST przejdź na dysk A i zainstaluj program. Kasowanie dysku logicznego A wykonuje się wpisujac: SUBST a: /d !!


(Edlib) #5

jeśli znasz niemiecki to z tej strony możesz ściągnąć win faq i registry

system wizard - wizard zmienia ustawienia w rejestrze opisane w win faq,

ale ma też własną b. obszerną dokumentację do rejestru i jego "podrasowywania"

http://www.winfaq.de/download.htm


(Daniogrom) #6

kopara opada panowie, Dzięki :wink:

Pozdrawiam


(squeet) #7

RONNY-Q - jak wklejasz jakiś tekst, który nie jest Twój - podawaj do niego źródło.

Proszę wyedytować posta i dodać stosowną notkę, bo post pójdzie do kubła.