Potwierdzenie przeczytania emaila

Witam, mam pocztę na o2.pl i da się tam zaznaczyć potwierdzenie odbioru, ale to jest dosyć głupie gdyż, sprawdzałem i potwierdzenie nie jest wtedy gdy się przeczyta email, tylko jak się kliknie samemu, że się odebrało lub ustawienie automatycznie. Jest jakaś możliwość ustawienia, że jak ktoś tylko otworzy email to mi przychodzi potwierdzenie?

Nie, nie ma innej możliwości.

Na szczęście, bo jeszcze tego tylko brakowało, choć wszyscy reklamodawcy na pewno by sobie tego życzyli.

Moim zdaniem powinno być, przypuśćmy piszę emaila do faceta, który udaję, że go nie ma, nie odbiera telefonów itd. to chciałbym wiedzieć czy odczytał emaila, a taki ktoś napewno nie kliknie potwierdzenia.

floyd , też tak myślę choć większości spamerów nie obchodzi to aż tak żeby wiedzieć czy mail został przeczytany czy nie bo i tak im zależy tylko na kliknięciach w odnośnik w mailu.

Nadmienię tylko przy okazji że przy wysyłaniu MMSa z telefonu (nie wiem czy ktoś z tego jeszcze korzysta w dobie obsługi maili w telefonach) można sobie zażyczyć potwierdzenia odebrania i/lub potwierdzenia przeczytania, potwierdzenie przeczytania też est wysyłane tylko gdy odbiorca się na to zgodzi (nie wiem jak to jest z potwierdzeniem otrzymania).

A przy wysyłaniu SMSa z komórki można sobie ustawić żądanie potwierdzenia dostarczenia i wtedy sieć automatycznie wysyła takie potwierdzenie jak tylko SMS zostanie dostarczony (można w ten sposób np. sprawdzić czy ktoś ma włączony tel) i nie ma sposobu na ominięcie tego.

Protokół SMTP nie posiada ani uwierzytelnienia (możesz się podszyć pod każdego), ani potwierdzenia odbioru. Ale czego oczekiwać po trzydziestoletniej technologii :stuck_out_tongue:

Kiedyś widziałem prowizorkę załatwiającą potwierdzenie przeczytania - w treści e-maila w HTML-u był odnośnik do niewidocznego obrazka na zewnętrznym serwerze, który w momencie wyświetlenia zapisywał informacje o czasie, IP i adresie e-mail powiązanym z wyświetleniem.

Ale obecnie większość klientów poczty tez wymaga potwierdzenie wyświetlenia obrazków z zewnętrznych serwerów.

Kurczę nie wiedziałem, że to takie trudne i nie da się tego ustawić nieźle :slight_smile: