Poważny problem, scinanie się paska Start

Cześć, po włączeniu komputera i wejścia na pulpit, ścina mi sie pasek Start, dopiero gdy w procesach usunę explorer.exe i jeszcze raz włączę, to zaczyna działać, choć nie wiem na jak długo, wcześniej też tak miałem to zrobiłem formata, ale jak widać nic nie pomogło, wie ktoś co to może być?

OTL: http://wklej.to/KRGve

Extras: http://wklej.to/s2yF2

Proszę sprawdzić dysk na obecność błędów HDTune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html odczyt Smart oraz ErrorScan Niech sprawdzi te odczyty ktoś kto się na tym zna.

Mam mały problem, ponieważ pulpit mi nie działa, wgl nie reaguję na nic, firefoxa włączyłem poprzez menadżer zadan…

Może masz zainfekowany explorer.exe, albo uszkodzony. Spróbuj podmienić plik przy pomocy konsoli odzyskiwania windows http://www.fixitpc.pl/topic/48-konsola- … e-windows/ Zobacz Naprawiamy Windows z Konsoli Odzyskiwania: Jednakże dysk jest do sprawdzenia bo on też może być powodem.

Dziwne, HD Tune nie znajduje mi żadnych błędów w dysku.

Pokaż komuś kto się na tym zna odczyt Smart do analizy, niech się wypowie.

Tylko pytanie, gdzie pojawia się ten odczyt Smart? Sory za głupie pytanie, ale nie jestem dosyć obeznany z tym programem.

Btw. dalej mam problem z tym pulpitem, zrobiłem to co było napisane w tym poradniku co mi dałeś, lecz nic to nie dało.

O, w procesach wyłączyłem explorer.exe i włączyłem jeszcze raz i działa, zobaczymy na jak długo.

■■■■ it, kolejny błąd znowu coś z visualem, weź zerknij:

94170600.png

Niestety problem dalej występuje…

To nie jest głupie pytanie. Gdybyś znał odpowiedzi nie szukałbyś ich na forum.

Uruchom HDTune Przejdź do zakładki Health Klikasz na ikonkę Copy Information to Clipboard. Następnie uruchom notatnik Klikasz Ctr+V powinien wkleić się do notatnika skopiowany z obrazka tekst (to jest odczyt smart dysku) Wrzucasz ten raport na http://www.wklej.org i podajesz na forum linka komuś kto się na tym zna do analizy. Szczególnie zwróć uwagę na dysk D

http://wklej.to/4NLjZ

Mam nadzieje, że dobrze zrobiłem. Czekam na opinie kogoś kto się na tym zna :wink:

Co do błędu na obrazku java uszkodzona poprzez Sality To że został plik wyleczony nie znaczy że jest OK Zobacz ten wątek [http://www.fixitpc.pl/topic/5360-proble … __p__39958](http://www.fixitpc.pl/topic/5360-problem-z-menedzerem-zadan-i-edytorem-rejestru/page view findpost p 39958) Musisz ponownie pobrać Drweba i wykonać pełny skan Dr.WEB CureIt! Jak nic nie wykryje przeinstaluj Javę

Następna sprawa proszę sprawdzić czy możesz uruchomić komputer w trybie awaryjnym ponieważ Sality kasuje klucz trybu awaryjnego Jeśli przy próbie uruchomienia pojawi się BSOD lub komputer się zrestartuje proszę pisać. Mam nadzieje że u Ciebie tak nie jest bo masz Vistę ale kto wie.

@up

Mam windowsa xp sp3, tryb awaryjny działa normalnie. Pełne skanowanie Dr.Web wykonam jutro. Nie masz pomysłu co do tego pulpitu? Działa normalnie wtedy gdy włączę i wyłączę proces explorer.exe, to raczej trochę dziwne.

Ale numer, przepraszam nie wiem skąd wziąłem tą Vistę chyba pomyliłem raporty które sprawdzałem.

Wykonaj skan DrWebem bo kto wie. Więc jak próbowałeś podmieniać plik explorer.exe przy użyciu konsoli odzyskiwania?

Tak próbowałem, podmieniło, jednak problem nadal występuję, wszystko zrobiłem tak jak w tym poradniku.

Trololo, nie działa mi dr web…

Prosiłem o skan w związku z tym tematem microsoft-visual-zablokowany-rejestr-menadzer-t473415-15.html#p2992181 gdzie był Sality chociaż zdaje sobie sprawę że to nie to samo. Skoro DrWeb się nie uruchamia? Użyj na początek Salitykillera http://support.kaspersky.com/viruses/so … =208279889 zobaczymy czy ten coś wykryje.

Dobra ściągnąłem wersję 7.00 i dr web działa i muszę powiedzieć, że sporo syfu znajduję na dysku. Dziwne trochę, że same win32.parite.2

W usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html temacie przeczytałem:

Więc już chyba wiem w czym tkwi problem, tylko jak to teraz usunąć? Btw. wyłączyłem przywracanie systemu na czas gdy będę usuwał zainfekowane pliki, to dobrze czy mam jednak włączyć?

Właśnie obawiam się podobnych infekcji, dlatego naciskałem na skan Lecz wszystko co znajdzie skaner. Skanujesz tyle razy aż skaner nic nie wykryje. Czy tak jest u Ciebie nie wiem, to pokaże skaner.

Pulpit działa jak należy, po raz kolejny ogromne dzięki za pomoc :wink: