Poważny Problem Z dziwnym wirusem i linkiem

siemka. Dzisiaj w połódnie dostalem wiadomość z gg od nieznanego mi numeru: 3427146dokładnie taką:

więć odpisałem

no i ja głupi kliknąłem w ten link, bo już do mnie przychodziły takie wiadomości od przyjaciuł którzy zmienili numer. No, więc kliknąłem i zaczeła sie otwierać jakaś strona. Mniej więcej w połowie otwierania głośniki zaczeły wyć avastowskim ostrzeżeniem(mam avasta jako antywir) a na ekranie pojawiło sie ostrzeżenie żę avast(skaner dostępowy chyba bo nie skanowałem w tym momencie wykrył wirusa , nno to ja go natychmiast do kwarantanny, i rozłączam się z neostradą , (wyjąłem nawet kabel z modemu :stuck_out_tongue: ) No więć ja natychmiast włączam avasta i karze skanować gruntownie cały system no znalazło jeszcze raz to samo oraz trojana którego jeszcze rano nie było(skanuje codzień ) no to i jego wrzuciłem do kwarantany, przeskanowałem jeszcze spybotem i ad-adware - nic nie nalazły , no i jeszcze raz avastem, teraz i on nic nie znalazł.

No i wtej kwarantanie jescze raz przeskanowałem tylko te zarażone pliki i wyszło mi to :

no i ten drugi plik :

1.Czy ktoś z was miał już te wirusy : MS06-001 WMF Exploit , lub Win32:Ani-E [Trj] jeśli tak to czy możesz mi powiedzięć czy są grożne na czym polega ich działanie i czy moge oba bezpiecznie usunąć ?

2.Czy ktoś może sprawdzić ten link , bo być możę te śmieci to nie z tamtąd?

3.Czy ktoś może mi wytłumaczyć dosłownie na czym polega w avascie funkcja kwarantany.?

  1. Czy mam wklejać logi?

Z góry dziękuje za pomoc.

Wklejaj logi,wyrzucimy te smiecie.

tak wklej logi z hijackthis i silentrunners.Jeżeli chcesz mieć bezpieczne gadu-gadu(bezpiecznik do gadu gadu który chroni przedz instalacją złośliwego oprogramowania wejdź na:bezpieczne.gadu-gadu.pl (projekt jest w trakcie realizacji :mrgreen: :twisted:

Pewenie otwierałeś za pomocą IE.

Jak byś miał inną przegladarkę jako domyślną takie coś by nie nastapiło

Powodzenia z IE i baw sie dalej .

:mrgreen:

wklejam

to znaczy, że jest plik zabezpieczony i nie syfi - na chłopski rozum :mrgreen: Gdy to plik ważny i nastąpiła pomyłka przywracamy jego z kwarantanny

Jest ok z kompem :slight_smile:

Skan EWIDO po update :wink:

Miałem coś identycznego! Moja rozmowa z gościem:

5081926 (26-08-2006 14:25)

witam! mysle ze dzisiaj jest odpowiedni moment zeby sie poznac …

Maciekk (26-08-2006 14:25)

aha

5081926 (26-08-2006 14:25)

moje zdjecie jest tutaj http://www.letrasylogos.com.ar/fotka964047.jpg

Maciekk (26-08-2006 14:26)

ja się nie nabiorę

Maciekk (26-08-2006 14:26)

nie masz co robić tylko rozsyłać groźne linki??

nie kilkajcie w linki niewiadomego pochodzenia bo najczęściej prowadzą one do niebezbiecznych stron to podstawowa zasada bezpieczeństwa w sieci 8)