Poważny problem z kartą graficzną!

mój kumpel ma taki problem:

A wiec tak:

Disiaj przyszla paczka z kartą Spphire x700 128mb 128bit …

podlaczam a tu nic … monitor wogole nie reaguje …

na starej karcie wszystko ok …

pierwsza mysl: no nie felerna karte mi przyslali…

no to lece do kumpla podlaczam u niego a tu wszystko ok…

wpadam do domu podlaczam jeszcze raz i dalej to samo…

moze z monitorem cos nie tak… przynioslem drugi monitor (jakis stary)

dalej nei to…

no nic moze zasilacz za slaby… poodlaczalem wszystkie napedy nawet dysk …

dalej nie to …

a teraz zdesperowany pisze tutaj…

(plyta glowna: ECS K7VTA3, zasil 300w)

Karta jest pod AGP x8 i x4 a płyta główna obsługuje AGP x4 więc powinno być wszystko ok. Nie może nawet wgrać sterów bo nic nie widzi!! :o

Złączono Posta : 11.10.2006 (Sro) 17:25

ciężki orzech do zgryzienia. Sam nie wiem o co chodzi :shock:

A w biosie grzebałeś ?

A mnie się nie wydaje że ta karta może pracować na AGP4 , sprawdź dokładnie opis na pudełku karty powinno wyraźnie być napisane AGPx4/8 1,5V , jeżeli będzie napisane tylko 0,8V to nie ruszy ona na twojej płycie gł . Najlepiej daj linka do tej karty poczytamy dokładnie jej specyfikacje.

nie wiem czy grzebał w biosie. http://allegro.pl/item131060390_sapphir … t_agp.html

to tą karte sobie kupił.

Sory że się wtrącam zakupiłem w tej firmie około 6 miesięcy temu również kartę graficzną i tak jak Twoja była felerna firma wzbraniała się przed wymianą próbując udowodnić że to moja wina po eksprtyzie niezależnego rzeczoznawcy zwrócono pieniądze , trwało to 5 miesięcy i wymagało interwencji serwisu ALLEGRO od tej pory omijam zakupy w tej firmie z daleka sprawdź komentażę tej firmy za co ma negi pozdro jeryk3

pomyślnego załatwienia reklamacji.

A tak na serio na ECS K7VTA3 ta karta nie pójdzie

Sprawdź w biosie ustawienia masz tam przęłacznik AGP x2 i x4 ustaw na x4 a jak nie będzie sie dało to zresetuj bios zworką obok baterii (przełozyć na pusty pin , oczywiście wyłaczyć całkowicie kompa z napięcia) tak karta powinna działać na tej płycie bez problemu.

d541a68aefcbb145.jpg

zrobił wszystko napisałem mu żeby przeczyścił styki, zrobił to i nadal nie działa. To jest dziwne bo powinno działać bez problemu.

A zresetował bios?

resetował

aktualizacja BIOSu na początek:

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/P … lName=BIOS

hehe już mu o tym mówiłem i dałem link do tej właśnie strony. Jutro się tym zajmie (chyba). To chyba jedyne co mu zostało do zrobienia .

Złączono Posta : 11.10.2006 (Sro) 21:14

a nie które osoby mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Skoro pisze że mój kolega ma problem to dlaczego piszecie jakbym to ja miał ten problem i to ja miał robić ( ja mam dobry sprzęt z którego jestem zadowolony i przy dzisiejszych grach pozwala na świetną jakość grafiki :D)

Skoro to on ma problem to dlaczego sam nie pisze tylko wyręcza się tobą? A jesli np. nie ma internetu to nie obrażaj się, że ktoś odpowiada nie używając trzeciej osoby. Przecież to nie ma nic wspólnego z problemem. :wink:

heh. on nie jest zarejestrowany na forum. A teraz ma takie pytranie:

Jak się aktualizuje BIOS, ponieważ tam nie ma żadnego pliku instalacyjnego. Szczerze mówiąc to sam nie wiem :oops:

Wszystko o flashowaniu BIOS-u