Poważny problem z kartą/sterownikami

(koszmos) #1

Witam, Mam bardzo poważny problem z którym nie spotkałem się nigdy w mojej kilkuletniej ,,karierze'' informatyznej.

Otóż, dzisiaj wpadłem na chęć podłączenia komputera ( karty graficznej gf 8500gt ) do telewizora przejściówką w celu obejrzenia filmu.

Problem się pojawił po podłączeniu, windows wyrzucił bluescreena z plikiem nvidi

No dobrze, jak by umysł podpowiadał, zrestartowałem komputer w celu zobaczenia co się wyprawia i na powitanie dostałem właściwie zniekształcony obraz pełen krzaków, pomyslałem dobra, pewno sterowniki padły. Włączyłem ponownie komputer w trybie awaryjnym ( nie ma krzaków w trybie awaryjnym ) odinstalowałem sterowniki, usunąłem ślady po nich z rejestru. Wszedłem na www.nvidia.pl pobrałem najnowsze sterowniki, zainstalowałem i... znowu to samo.

Reasumując.

W trybie awaryjnym nie ma krzaków, wszystko widać, podobnie jest na normalnym trybie po odinstalowaniu sterów

Krzaki ( kompletnie nic nie widać ) wyskakują po zainstalowaniu jakichkolwiek sterowników

Dziękuje za wszelkie rady

(Pharun) #2

Reinstalacja DXa, spróbuj pobrać sterowniki starego typu (182.50 i tym podobne - żadne 19X.X i broń boże nic z serii 2XX.X). Czy podczas włączania kompa jest tak samo (na etapie boot screenu - naliczanie ramu, model procka itd). Trochę podpada to pod spaloną kartę graficzną albo uszkodzony port... Spróbuj podłączyć monitor do drugiego gniazdka (z tego co pamiętam GF8500 ma 2 gniazdka z tył) i sprawdź czy będzie się działo tak samo. Zacznij od przełączenia gniazdek a potem pozostałe moje rady. Napisz jak efekty.