Poważny problem z nowym Radeonem X1800GTO

Mam problem ze swoim Radeonem x1800GTO, którego zakupilem miesiąc temu. Karta chodzi na fabrycznych ustawieniech ( nigdy nie była kręcona ) na oficjalnych sterownikach, na świeżo zainstalowanym systemie a jak odpalam 3DMarka03 to za każdym razem na teście Mother Nature wywala mnie do Windowsa z ramką że krata graficzna nie reaguje na polecenia sterownika ( karta zostaje zresetowana za sprawą opcji VPU Recover ) i jest tak na wszystkich sterownikach jakie testowałem a przetestowałem ich wiele od starszych przez najnowsze aż po modyfikowane. Dzieje się tak również w prawie wszystkich grach. Nie jest to reguralne - nieraz wywala mnie od razu a nieraz po jakimś czasie a nieraz się uda pograć ze dwie godzinki w spokoju. Jedynie we wspomnianym 3DMarku dzieje się tak za każdym razem. Zauważyłem że najszybciej wiesza się w grach gdzie mamy do czynienia z dużą, otwartą przestrzenią ( np. Guild Wars, Black&White 2, Oblivion) oraz wtedy gdy ustwię największą liczbę detali i powłączam wszystkie efekty graficzne. Zauważyłem również w niektórych grach artefakt w postaci małego kwadracika w okolicach środka ekranu który jeśli się pokaże to widnieje już cały czas dopóki mnie nie wywali. Temperatura karty oscyluje w granicach 60-65 stopni. Wysłałem maila do serwisu z zapytaniem czy temperatura nie jest zbyt wysoka ale odpowiedzieli, że owszem nie jest może najniższa ale ta karta powinna chodzić bez problemów przy takiej temperaturze. Zasilacz ma 400 watowy Chiefteca, aby nie było problemu z temperaturą, specjalnie kupiłem obudowę Big tower i zamontowałem w niej 3 wentylatory 12mm, kieszenie do dysków twardych też mam wentylowane a przewody wewnątrz obudowy ładnie pochowane. Ma ktoś z Was może jakiś pomysł co to może być??? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję!

I od samego początku tak się dzieje?

Napisz,jaka firma jest jej producentem i jakie jest jej oznaczenie (powinno być na pudełku od karty)

Sprubuj jeszcze wykonać wszystkie testy

Start>>Uruchom i wpisz dxdiag w zakładce Ekran

Podłączyłeś jej dodatkowe zasilanie?

I jaki masz system operacyjny?

Pozdrawiam :slight_smile:

Dzieje się tak od samego początku, karta jest firmy Saphire, wszystkie testy diagnostyczne przechodzi pozytywnie, dodatkowe zasilanie jest podłączone, system to Windows XP z SP2

prawdopodobnie wina karty, kolejny radeon, a podobno ATI miałą produkować już dobre karty, przywróć fabryczne ustawienia biosu, może to coś pomoże

Użyj jeszcze Everest Home Edition i podaj wartości napięć.

takie napięcia w porównaniu z miernikiem można sobie wsadzić, to dobre jeest jak nie mamy w pobliżu miernika.

bartula7 kartę pewnie masz na gwarancji, albo ją sprawdź na innym kompie kumpla, albo oddawaj na gwarancji na wymianę. Prawdopodobnie uszkodzona, jak piszesz w miarę temp. zasilacz też dobry, wentylacja też dobra, a i sterowniki też testowane.

Nie ma się co obrażać - OTy kosmos.

Jaka płyta główna - dokładnie.

Czy karta to AGP.

Jeśli AGP to nieraz jedynym wyjściem jest zmiana np z AGP x 8 na AGP x 4 lub z AGP x 4 na AGP x 2.

ależ ja się nie obrażam bo nie jestem gówniarzem, poprostu dręczy mnie straszliwy kac moralny bo zgrzeszyłem szukaniem pomocy u więcej niż jednego źródła ale nie mogę winić kolegi za to że myśli że na obojętnie jakim forum znajdzie się fachol który będzie w stanie mi pomóc

-karta to dokładnie saphire X1800GTO 256MB pci-e x 16

-płyta główna to gigabyte K8T890

Tu praktycznie nie powinien taki problem wystąpić - ale to teoria.

Jedyne wyjście sprawdzić kartę na innym kompie lub w serwisie.

Przyczyny możliwe u Ciebie:

  • słaby(kiepski) zasilacz

  • niepodłączone dodatkowe zasilanie do karty

  • przegrzewanie GPU

  • sterowniki karty

  • sterowniki do płyty głównej - wgrane

  • uszkodzona karta

Można dla spokojności wgrać najnowszy bios do płyty głównej.

Vcore1: 1,41V

Vcore2: 2,69V

+3.3V: 3,39V

+5V: 4,92V

+12V: 12,16V

-12V: -1,83V

-5V: -0,38V

+5V: 5,05V

Vbat: 0,00V

Mierzone programem SpeedFan zaraz po starcie systemu. Oczywiście wszystkie wartości wachają się.

Zasilacz musisz sprawdzić tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Nie ma co, wal do serwisu, niech tam sprawdzają w ramach gwarancji :slight_smile: