Poważny problem z Seven Transformation Pack 5.0

Witam wszystkich serdecznie. Chcąc użyć Seven Transformation Pack 5.0 w celu zmiany wygladu windowsa xp zamiast kliknąć na napis “Instal Seven Transformation Pack”

( obrazek nr.3 http://www.vista.pl/porady/1092_jak_upo … ows_7.html )

to ja… kliknąłem na " integrate seven transformation pack into Windows setup files" :

Co w związku z tym? m.in. To to że podczas procesu transformacji wyskakiwały mi zupełnie inne okienka niż te w linku oraz aplikacja po prostu przerobiła mojego windowsa xp tylko w 50%. Więc chcąc usunąć te wszystkie zmiany których dokonał Seven Transformation Pack i powrócić do normalnego windowsa xp zrobiłem przywracanie systemu później cofanie później zdowu przywracanie i tak kilka razy bo jakieś nieprawidłowości tam… A w końcu użyłem ccleanera i defraglera ale to jeszcze gorzej nabroiło, no ale jakoś ok, wygląd windowsa xp na szczęście odzyskałem. Ale podejrzewam że niestety ten cały seven pack porobił mi do każdego pliku, folderu itp co najmniej po 15 (jak nie więcej…) przeróżnych kopii, dlaczego? ponieważ miałem przed tą całą przygodą … z tym seven packiem 30gb wolnego miejsca na dysku a teraz mam tylko 14gb. I błagam, proszę, proszę ![-o<

Moim zdaniem, ten bałagan może Ci usunąć tylko nadinstalowanie systemu, czyli naprawa z płyty instalacyjnej Windowsa XP w trybie “R”.

A czy koszt takiej naprawy był by drogi w jakimś serwisie (sklep “infores”) ?

Pojęcia nie mam! Polega to na tym http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904

Ale sposób pokazany w tym linku jest skuteczny w 100% ? Tzn. ten sposób naprawy wykasował by te zmodyfikowane pliki i kopie?

Kolega dobrze pisze tylko jest jedno ale: wersje OEM Windowsa nie umożliwiają naprawy systemu w ten sposób ponieważ są one przeznaczone dla komputerów bez systemu (nie wiem jaką wersję ma kolega ale piszę na wszelki wypadek).

Czyli jeśli ktoś posiada Windowsa w wersji OEM (na płytce to jest napisane, oczywiście mówimy o legalnym oryginale) a koniecznie potrzebuje i chce skorzystać z takiej opcji naprawy to musi użyć płytki z systemem pełnym (czyli jak ktoś ma XP Home OEM to musi użyć cd z pełnym XP Home).

100% gwarancji to nie dam ale na 99% tak, sam wielokrotnie używałem tej opcji jak coś mi się w systemie pochrzaniło.

Co do przywrócenia porządku w systemie, tak. Potem jednak zbędne różne śmieci (zajmujące miejsca) trzeba usunąć “ręcznie” lub programami w stylu, np. CCleaner, Odkurzacz itp.

Ale właśnie, ha! o to chodzi że ccleaner nie widzi absolutnie żadnych zbędnych plików. W sumie wiadomo, bo on tylko takie drobne śmieci z internetu usuwa. A mi chodzi o to aby pousuwał te przeróżne pliki które porobił seven… . Ale może właśnie ta naprawa te pliki pousuwa, dobrze ja to wnioskuję?

Opcja naprawy służy przede wszystkim do naprawy systemu, który przykładowo nie uruchamia się lub zawiesza. W tym przypadku się to nie sprawdzi, bo ta opcja naprawia kluczowe pliki i nie zwraca uwagi na jakieś kopie programów do przeróbki wyglądu.

Chyba nie masz racji >> nieprawidlowo-zainstalowany-seven-transformation-pack-t432198.html

Z tego linku co podałeś nie wynika nic więcej niż pisałem poprzednio, system zostanie naprawiany, przywrócony do domyślnych ustawień ale zbędne pliki kopii zapasowych pozostaną.

A zwróć uwagę na drugą czwórkę w linku podanym przez poraja pisze tam “4 Standardowe okienko instalacji , ale jak ktoś się przyjrzy to zobaczy wpisy " usuwany plik…” :smiley: . Instalator podmienia pliki" No wiec jednak usuwa

Dodane 23.01.2011 (N) 12:55

A jak ty twierdzisz że naprawa podana przez poraja nie wykona naprawy w 100% No to ok, Ale w takim razie masz jakiś lepszy pomysł?

No do pana wafla… Tłumaczyć tobie, OPCJA NAPRAWY SŁUŻY DO NAPRAWY SYSTEMU I NIE MODYFIKUJE PLIKÓW PROGRAMÓW I DANYCH, DOKUMENTÓW KTÓRE MASZ NA DYSKU. Jeśli poprzez tą opcje chcesz zlikwidować te kopie zapasowe tego Transformation Packa to szkoda na to czasu.

Te pliczki próbowałeś usunąć Odkurzaczem?

Ja na 100% nie twierdzę że on jakieś kopie porobił,( z resztą myślę że goomish w moim linku wyjasnił najepiej sytuację) P o prostui nie podoba mi9 się to że mi miejsce na dysku coś zasypało… pod tym sevenie. A komputer przeczyszczałem Ccleanerem, ale to na nic za wiele się zdało. Ale wiesz ja tak myślałem że może jak zapodam na forum logi z OTL, to może to uratuje sytuacje, hmm?

Spr Odkurzacz, CCleanerem to sobie można ciasteczka kasować z przeglądarki.

OTL służy do czegoś zupełnie innego i w tym przypadku nie rozwiąże problemu.

A Glary utilities nie byłby lepszy? Bo trochę mnie zniechęcają do odkurzacza te opinie o wirusach w nim zawartych…

A MOŻE AKTUALIZACJA SYSTEMU COŚ PODZIAŁA? ja tak wszystkiego się chwytam bo wiesz, jest niewesoło, przed zabawą tym… sevenem miałem na dysku 30 gb wolnego miejsca! A teraz, (wczoraj było tylko 14gb.) A dzisiaj, No! 19gb, jakoś coś się polepszyło ale i tak do 30 jeszcze daleko

W Odkurzaczu nie ma żadnych wirusów. To polski sprawdzony program. Widocznie na tyle dobry że konkurencja chce osłabić jego pozycje.

A tego odkurzacza to jak ustawić aby efekty jego pracy były takie najskuteczniejsze, pozaznaczać do czyszczenia wszystko jak idzie czy uruchomić go na jego ustawieniach domyślnych? i czy przed instalacją odkurzacza powinienem ccleanera usunąć, czy może zostać?

Najpierw sprawdź używając domyślnych ustawień. CCleaner zostaw.

Ok, to na razie dzięki chłopaki. Później dam znać czy coś się polepszyło