Poważny problem z uruchomieniem systemu Windows!

Witam, po włączeniu systemu gdy już widoczny jest pulpit muszę czekać ok 7 min zanim usłyszę dźwięk uruchomionego WINDOWSA, przez te 7min nie mogę wejść w żadna aplikacje/folder ani Mozille. Komputer po prostu jest zawieszony na te 7min i nie reaguje na nic. Nie mam pomysłu co może być tego przyczyną.

Proszę o pomoc.

Mój log: http://wklejto.pl/74948

anderek4 hijackthisa już się nie używa wklej logi z OTL i z Exstras otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html Pobiesz i przeskanuj http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Masz zbyt dużo programów uruchamianych przy starcie. Spróbuj niepotrzebne wyłączyć używając narzędzia msconfig (Start > Uruchom > msconfig > zakładka uruchamianie i odznaczasz niepotrzebne np. QuickTime, ALLUpdate, ipla, NeroFilterCheck i inne wg uznania) lub specjalnym w pakiecie narzędziowym.

Widzę, że masz 2 antywirusy. Odinstaluj jeden, może to jest przyczyna.

OTL : http://wklejto.pl/74953

Malwarebytes’ Anti-Malware 1.46 log : http://www.wklejto.pl/74954

Dodane 20.08.2010 (Pt) 20:40

A a jak nazywa się ten drugi obok Avasta?

Dodane 20.08.2010 (Pt) 21:04

wykonałem to co powiedział mi {timarth} tj. odznaczyłem kilka programów, żeby nie uruchomiały się automatycznie przy starcie systemu i dalej to samo.

Wydawało mi się, że masz jeszcze Symanteca, bo zauważyłem ten wpis:

O4 - HKLM\..\Run: [Symantec PIF AlertEng] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\PifSvc.exe" /a /m "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\AlertEng.dll"

A powiedz jeszcze czy wcześniej komp działał normalnie, czy coś instalowałeś/odinstalowywałeś/zmieniałaś?

Możesz też oczyścić pliki tymczasowe i w ogóle zoptymalizować system jakimś programem optymalizującym (np. TuneUp Utilities 2010 http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Utilities,Program,Windows,12764.html), ale uważaj, żeby nie naszkodził jeszcze bardziej. No i defragmentacja jeśli potrzeba.

To tyle z moich pomysłów, na razie tyle przychodzi mi do głowy.

oczywiście defragmentowałem, usuwałem pliki tymczasowe, cookie, scanowałem i nic. wcześniej wszystko chodziło dobrze, aha, przypomniało mi sie, ze pewnego razu, mój avast zaczął wariować i cały czas nakazywał mi usunięcie zakażonych plików( wyskoczyło chyba z 50kart avasta) nawet nie patrzyłem co usuwam. od tamtego czasu tak się dzieje. Jakieś nowe pomysły?

Avastowi zdarzają się fałszywe alarmy. Jeśli jednak usunąłeś jakieś pliki ważne dla systemu to możesz spróbować instalacji nakładkowej, tj. bez formatowania partycji, wtedy stare pliki zostaną nadpisane a tych, których brakuje skopiowane w odpowiednie miejsce na partycji. Przed instalacją możesz wykonać sobie kopię zapasową systemu, np. klonując partycję z systemem.

Pozdrawiam!

anderek4 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

A może po prostu wykonaj optymalizacje?

Przydałby się log z avasta zawierający usunięte pliki.

Taka instalacja jak napisał roobal pewnie załatwi sprawę.