Poważny problem z wyświetlaniem grafiki

(Luker1996) #1

Witam, jestem nowy na forum, ale bardzo prosiłbym o pomoc z problemem, który utrudnia mi czerpanie przyjemności z wielu gier. Mianowicie chodzi mi o to, że w wielu grach (Test Drive Unlimited, Mass Effect, Portal, czasem Crysis) wyświetlają mi się na teksturach dziwne migające jasne kwadraty, które bardzo psują wrażenia z gry. Moja karta graficzna to Geforce GTS 250. Poniżej zamieszczam screena z zaznaczonymi "kwadracikami" Bardzo proszę o pomoc w ewentualnym rozwiązaniu problemu.

Screen: http://img819.imageshack.us/i/kwadraty.png/

(majcovsky) #2

Reszta sprzętu? Zacznij od odinstalowania wszystkiego co nVidii (poza chipsetem, jeśli taki masz) z Panelu Sterowania. Zrestartuj i wyczyść w trybie awaryjnym programem Driver Sweeper

Zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony.

(Luker1996) #3

Reszta mojej specyfikacji: Procesor AMD Phenom 9650 Quad - Core 2.3 Ghz, 4 GB RAM. Tylko 2 pytania: co to chipset?, bo nie wiem czy mam, jeśli nie wiem co to i czy ten Driver Sweeper muszę mieć zainstalowany przed restartem?

(majcovsky) #4

W trybie awaryjnym raczej go nie zainstalujesz... (:

(Luker1996) #5

Hmm dzięki twojej poradzie udało się i we wszystkich grach grafika 3d i tekstury są renderowane normalnie. JEDNAK jest jeden wyjątek ;/ W Mass Effect ciągle widać mrugające kwadraciki gdziekolwiek bym się nie spojrzał. Czasami nawet w menu głównym. Czy ktokolwiek mógłby zaproponować mi sposób na rozwiązanie tej wady? Byłbym bardzo wdzięczny :wink:

-- Dodane 01.05.2011 (N) 20:04 --

@UP Czy może mi ktokolwiek pomóc? :frowning:

-- Dodane 15.05.2011 (N) 23:37 --

Da radę mi ktokolwiek pomóc? :frowning: