PowerColor Radeon HD 3850 i Gothic 3 pomocy

niedawno kupiłem karte PowerColor Radeon HD 3850 512 DDR3, posiadam 3GB RAM i procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ i mam problem z gra Gtohic 3 poniewaz strasznie sie tnie. Nawet na minimalnych teksturach. Reszta gier dziala na max detelach m.in.: NFS Pro Street, Assassin’s Creed, Wiedźmin, DiRT. Moze mi ktos powiedziec w czym jest problem??

zapewne sterowniki do karty graficznej, przeinstaluj, zainstaluj najnowsze

Gra już nie pierwszej świeżości, karta graficzna też nie. Zainstaluj inne sterowniki ale nie koniecznie najnowsze. Poeksperymentuj. Mój stary radek wcale nie chodzi zbyt szybko na najnowszych sterownikach.

Radek 3850 to bardzo dobra karta, sam taką mam i wszystko co testowałem z wyjątkiem Crysis na high działało płynnie na 1680x1050.

A masz zainstalowaną łatkę DUAL CORE OPTIMIZER do athlona? Jeśli dobrze pamiętam to na płycie z Gothic III jest taka załączona

Karta nie jest pierwszej świeżości :x Tym to mnie rozwaliłeś teraz Gothic III jest z końca 2006 r a ta karta z końca 2007. Geforce 8800GT też nie jest świeża a mimo to sprzedają ją nadal w cenie około 400 zł pod nową nazwą 9800GT i też jest bardzo wydajna mimo wieku .

Gra ta jest po prostu zrąbana pod względem optymalizacji ( pamiętajmy że gdy ta gra wyszła wtedy królowały GF 7900 i radki 1950) i również to różowo nie wyglądało

Na swoim konfigu gra w rozdziałce 1440*900 ze wszystkimi detalami na max wyciągała 33 klatki :x

Nie chodzi o wydajność tylko o sterowniki! Prawdopodobnie na driverach z czasów, gdy ten radek był na topie gry będą chodziły lepiej. HD3850 to bardzo dobra karta i to, że radzi sobie z Gothic’em nie ulega wątpliwości (mimo kiepskiej optymalizacji jak wspomniałeś). Czytaj ze zrozumieniem. PS. 3850 obsługuje Hybrid Cross Fire?

faktycznie źle zrozumiałem przepraszam .

Mo nie mniej to było dobre… Mi Gothic 3 chodzi prawie płynnie na maksymalnych detalach w 1024x768, to jemu miałby nie chodzić?

Do kart HD polecam najnowsze stery i hotfixy do nich.

nie, pisałem już tobie o tym, jedynie HD2400pro/xt i HD3450/3470 są obsługiwane w Hybrid CrossFire, nawet na stronie ATI/AMD jest wykres.

Różne opinie o HCF już czytałem. Część osób piszę, że to działa na wszystkich kartach 2xxx i 3xxx, inni znowuż tak jak Ty. I pewnie niestety masz rację. Dzięki.

mam to samo, sprzęt w podpisie :stuck_out_tongue:

czyli nic sie z tym nie da zrobic?? zmiana sterownikow nic nie zmienila;/