PowerColor Radeon HD 3850 i Gothic 3 pomocy

(Lukras16) #1

niedawno kupiłem karte PowerColor Radeon HD 3850 512 DDR3, posiadam 3GB RAM i procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ i mam problem z gra Gtohic 3 poniewaz strasznie sie tnie. Nawet na minimalnych teksturach. Reszta gier dziala na max detelach m.in.: NFS Pro Street, Assassin's Creed, Wiedźmin, DiRT. Moze mi ktos powiedziec w czym jest problem??

(Psio1) #2

zapewne sterowniki do karty graficznej, przeinstaluj, zainstaluj najnowsze

(slawex1983) #3

Gra już nie pierwszej świeżości, karta graficzna też nie. Zainstaluj inne sterowniki ale nie koniecznie najnowsze. Poeksperymentuj. Mój stary radek wcale nie chodzi zbyt szybko na najnowszych sterownikach.

(Psio1) #4

Radek 3850 to bardzo dobra karta, sam taką mam i wszystko co testowałem z wyjątkiem Crysis na high działało płynnie na 1680x1050.

(Caman131) #5

A masz zainstalowaną łatkę DUAL CORE OPTIMIZER do athlona? Jeśli dobrze pamiętam to na płycie z Gothic III jest taka załączona

(Mateusz Golebiowski) #6

Karta nie jest pierwszej świeżości :x Tym to mnie rozwaliłeś teraz Gothic III jest z końca 2006 r a ta karta z końca 2007. Geforce 8800GT też nie jest świeża a mimo to sprzedają ją nadal w cenie około 400 zł pod nową nazwą 9800GT i też jest bardzo wydajna mimo wieku .

Gra ta jest po prostu zrąbana pod względem optymalizacji ( pamiętajmy że gdy ta gra wyszła wtedy królowały GF 7900 i radki 1950) i również to różowo nie wyglądało

Na swoim konfigu gra w rozdziałce 1440*900 ze wszystkimi detalami na max wyciągała 33 klatki :x

(slawex1983) #7

Nie chodzi o wydajność tylko o sterowniki! Prawdopodobnie na driverach z czasów, gdy ten radek był na topie gry będą chodziły lepiej. HD3850 to bardzo dobra karta i to, że radzi sobie z Gothic'em nie ulega wątpliwości (mimo kiepskiej optymalizacji jak wspomniałeś). Czytaj ze zrozumieniem. PS. 3850 obsługuje Hybrid Cross Fire?

(Mateusz Golebiowski) #8

faktycznie źle zrozumiałem przepraszam .

(Darth ReX) #9

Mo nie mniej to było dobre... Mi Gothic 3 chodzi prawie płynnie na maksymalnych detalach w 1024x768, to jemu miałby nie chodzić?

Do kart HD polecam najnowsze stery i hotfixy do nich.

(Emilmlo) #10

nie, pisałem już tobie o tym, jedynie HD2400pro/xt i HD3450/3470 są obsługiwane w Hybrid CrossFire, nawet na stronie ATI/AMD jest wykres.

(slawex1983) #11

Różne opinie o HCF już czytałem. Część osób piszę, że to działa na wszystkich kartach 2xxx i 3xxx, inni znowuż tak jak Ty. I pewnie niestety masz rację. Dzięki.

(klopas) #12

mam to samo, sprzęt w podpisie :stuck_out_tongue:

(Lukras16) #13

czyli nic sie z tym nie da zrobic?? zmiana sterownikow nic nie zmienila;/