PowerPoint 2007 na Windows 7 nie otwiera prezentacji


(Emmers) #1

W świeżo kupionym laptopie Packard Bell z zainstalowanym systemem Windows 7 Home Premium u jednego z moich kumpli zainstalowałem Microsoft Office 2007 Enterprise i wszystkie aplikacje działają normalnie oprócz PowerPoint 2007. Prezentacje ,a raczej pliki pokazów o rozszerzeniu: ppsx , nie są otwierane a pojawia się okienko w którym należy wpisać hasło do pliku. Prezentacje (pliki pokazów) są w formacie ppsx i starszym pps , wykonane i zapisane również w Microsoft Office PowerPoint 2007 , na komputerze z systemem XP i na tym drugim komputerze otwierają się normalnie , nie były zabezpieczane hasłem. Dotyczy to wszystkich plików, nawet tych najprostszych złożonych z jednego lub kilku slajdów..

W menu kontekstowym prawego przycisku myszy pliku nie ma funkcji pokaż , zamiast niej istnieje jedynie otwórz i niżej otwórz tylko do odczytu.

Odinstalowaliśmy i zainstalowaliśmy pakiet ponownie , nic to jednak nie dało. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?


(bbbb1) #2

Sprawdź, czy na kompie, którym była robiona prezentacja podczas instalacji nie był zaznaczony(ptaszek) “tylko dla odczytu dla administratora”(mogę się mylić-piszę z pamięci) powinno być zaznaczone “dla wszystkich korzystających z tego komputera”. Może tu tkwi problem?


(Emmers) #3

Problem dotyczy wszystkich prezentacji z dowolnego źródła ,ściągniętych z sieci również , oczywiście prezentacji PowerPoint , na innych komputerach otwierane i obsługiwane są bez żadnych problemów , jedynie na tym nowym laptopie z systemem Windows 7 zaistniał taki problem.


(Maruzzo) #4

a konkretnie hasło czego się pyta? pliku, dostępu do powerpointa?

a normalnie powerpoint uruchamia się a potem daj otwórz


(Emmers) #5

Tak jak wspomniałem wcześniej , nie chodzi o hasło dostępu do programu , tylko hasło dostępu do pliku pokazu ppsx i pps , w którym tak naprawdę żadnego hasła nie ma.

Nie mam w tej chwili możliwości pokazania za pomocą zrzutu ekranu jak to wygląda , ponieważ nie mam dostępu do tego komputera (Kumpel jest w tej chwili w szpitalu w innym mieście).

Program zamiast rozpocząć zapisany pokaz , wyświetla okienko w którym prosi o hasło dostępu do pliku.

Jeśli natomiast najpierw uruchomię sam PP i chcę otworzyć w nim plik , to mogę otworzyć go jedynie w formie nieedytowalnej tylko do odczytu. Pliku nie mogę ani nadpisać , ani zapisać w innym pliku ani edytować…