PowerPoint 2007 na Windows 7 nie otwiera prezentacji

W świeżo kupionym laptopie Packard Bell z zainstalowanym systemem Windows 7 Home Premium u jednego z moich kumpli zainstalowałem Microsoft Office 2007 Enterprise i wszystkie aplikacje działają normalnie oprócz PowerPoint 2007. Prezentacje ,a raczej pliki pokazów o rozszerzeniu: ppsx , nie są otwierane a pojawia się okienko w którym należy wpisać hasło do pliku. Prezentacje (pliki pokazów) są w formacie ppsx i starszym pps , wykonane i zapisane również w Microsoft Office PowerPoint 2007 , na komputerze z systemem XP i na tym drugim komputerze otwierają się normalnie , nie były zabezpieczane hasłem. Dotyczy to wszystkich plików, nawet tych najprostszych złożonych z jednego lub kilku slajdów…

W menu kontekstowym prawego przycisku myszy pliku nie ma funkcji pokaż , zamiast niej istnieje jedynie otwórz i niżej otwórz tylko do odczytu.

Odinstalowaliśmy i zainstalowaliśmy pakiet ponownie , nic to jednak nie dało. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?

Sprawdź, czy na kompie, którym była robiona prezentacja podczas instalacji nie był zaznaczony(ptaszek) “tylko dla odczytu dla administratora”(mogę się mylić-piszę z pamięci) powinno być zaznaczone “dla wszystkich korzystających z tego komputera”. Może tu tkwi problem?

Problem dotyczy wszystkich prezentacji z dowolnego źródła ,ściągniętych z sieci również , oczywiście prezentacji PowerPoint , na innych komputerach otwierane i obsługiwane są bez żadnych problemów , jedynie na tym nowym laptopie z systemem Windows 7 zaistniał taki problem.

a konkretnie hasło czego się pyta? pliku, dostępu do powerpointa?

a normalnie powerpoint uruchamia się a potem daj otwórz

Tak jak wspomniałem wcześniej , nie chodzi o hasło dostępu do programu , tylko hasło dostępu do pliku pokazu ppsx i pps , w którym tak naprawdę żadnego hasła nie ma.

Nie mam w tej chwili możliwości pokazania za pomocą zrzutu ekranu jak to wygląda , ponieważ nie mam dostępu do tego komputera (Kumpel jest w tej chwili w szpitalu w innym mieście).

Program zamiast rozpocząć zapisany pokaz , wyświetla okienko w którym prosi o hasło dostępu do pliku.

Jeśli natomiast najpierw uruchomię sam PP i chcę otworzyć w nim plik , to mogę otworzyć go jedynie w formie nieedytowalnej tylko do odczytu. Pliku nie mogę ani nadpisać , ani zapisać w innym pliku ani edytować…