PowerPoint - Pola tekstowe i paski przewijania

(Filipsko) #1

Mam taki mały problem: Chcę umieścić w jednym slajdzie bardzo długi tekst. Jak zrobić, żeby był tam pasek przewijania? Bo ten text jest naprawde baaardzo dlugi i sie nie miesci. :?: :oops:

(Zagorskid) #2

Z tego, co się orientuję, nie da się tego tak zrobić... :roll:

Zawsze możesz zmniejszyć czcionkę albo rozbić ten tekst na kilka slajdów. :wink:

(fiesta) #3

FilipS slajd w prezentacji to nie strona www i ma na nim być wszystko widoczne od razu. Dlatego:

I raczej bym się skłaniał do tej drugiej opcji bo za mała czcionka nie będzie czytelna nawet na dużym ekranie.

(Zagorskid) #4

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy: możesz ustawić tekst jako napisy końcowe, wtedy będzie się on automatycznie przesuwał po ekranie...

(Filipsko) #5

Spróbuję ten text rozbić na kilka slajdów, bo czcionka jest 6 i zajmuje ok. 4 slajdy... No dobra, szkoda ze sie nie da. Dzieki.

(Zagorskid) #6

:shock: W prezentacjach minimalna czcionka to 12 :shock: Ale zaleca się raczej rozmiary od 14 do 18... :roll:

Inną sprawą jest, że sam tekst (duuuża ilość tekstów) i to na dodatek pisany malutką czcionką wydaje się być nudny, od razu zniechęca to także czytelnika...