Powiązanie pliku z domyślnym programem

Witam , mam problem. korzystam z programu graficznego lightroom , otwierałem nim pliki .NEF czyli zdjecia (rawy) . jednak po zmianie programu na nowszą wersję i odinstalowaniu starego, ten typ plików nie jest juz domysłnie otwierany przez Ligtroom. Kiedy klikam na “otwórz za pomocą” , wyszukuje ligtroom i otwieram go to nie pojawia sie na liście dostępnych programów.Z menu start “lista domyślnych programów” też sie nie da - na liście nie ma rozszerzenia .NEF.

Uzywam windows 7, być moze przyczyna jest w tym ze zainstalowałem program firewall comodo?

Firewall nie jest tego przyczyną.

Spróbuj zrobić tak:

Prawym przyciskiem na plik :arrow: Otwórz za pomocą :arrow: Pokaż więcej programów (czy coś takiego) :arrow: szukasz Lightrooma, jak nie ma na domyślnej liście to szukasz w komputerze (jest tam taka opcja), dodajesz :arrow: Zaznaczasz na dole budkę “Zawsze używaj…”, OK lub Zastosuj, nie pamiętam jak to tam jest :arrow: Powinien skojarzyć teraz od razu wszystkie pliki z Lightroomem.

dzięki, ale dokłądnie tak robiłem i klikam na ligtroom i nic, nie pojawia sie na liście :-/

pozdro

Witaj. Panel sterowania > programy domyślne > Skojarz typ pliku lub protokół z programem. Załaduje się nowe okno > zaznacz plik > zmień program ( przycisk na górze )

Zobacz - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ef … 20977.html

Powodzenia

niestety właśnei jak pisałem , nie ma na tej liście tego rozszerzenia .nef :-/

ale dzięki :slight_smile: