Powiększenie napisów

Witam posiadam taki problem posiadam nagrywarkę DVD do telewizora SONY RDR-HX780 i chciałem odtworzyć na niej Film Divx do którego są napisy w formacie .txt . lecz na telewizorze są tak małe że nie da się ich czytać a z poziomu nagrywarki nie da się ich powiekszyć czy jest jakiś sposób powiększenia ich na komputerze i zapisania w takim piku aby odtworzyła je nagrywarka oraz aby byłe większe niż dotychczasowe ??

w pliku .txt nie zapiszesz wielkości fontu.

jedyna możliwość to ustawienia odtwarzacza, może jest nowszy software do tego odtwarzacza w którym mogli dodać ustawienia wielkości czcionki.

szukaj szukaj

wiem o tym ale może jest jakiś inny format napisów który nagrywarka przeczyta ??

Jeżeli to, co napisał kstarski nie jest możliwe, to znaczy np. nie znajdziesz nowszego firmware do odtwarzacza DVD, pozostaje Ci scalenie napisów z filem.

Możliwości są dwie" “przerobienie” tego DivXa na film DVD (np programem DVD Flick), albo pozostawienie formatu AVI i “wklejenie” napisów odpowiednim softem. Na przykład VirtualDub z wtyczką Subtitler albo GOM Encoder. Ten ostatni jest darmowy (podobnie zresztą jak VirtualDub), bardzo prosty w obsłudze i robi co trzeba szybko i sprawnie. Ma niestety kilka wad, ale moim zdaniem nie są aż tak bardzo uciążliwe: pierwsze 10 sekund filmu będzie opatrzone logo producenta programu, do uruchomienia (każdorazowo) programu potrzeba połączenia z internetem (program po coś tam “dzwoni do domu”). Acha… kolejna sprawa, to dekodowanie dźwięku wyłącznie do formatu mp3, więc w razie czego stracisz dźwięk AC3. Chociaż tu nie wykluczam, że to po prostu “wina” konfiguracji mojego systemu. Nie mam enkodera tegoż formatu dźwięku, a tylko kodek pozwalający na odtworzenie go.

tomson93 , niestety małe napisy, to pięta achillesowa firmy Sony. Sam mam, nie tani, system kina domowego SONY i problem z napisami, rozwiązuje tylko podłączanie notebooka, kiedy chcę na szybko obejrzeć film z normalną czcionką. Nowy firmware nic nie zmienił i w twoim wypadku będzie pewnie tak samo. Szkoda…

Pozdrawiam :wink: