Powiększenie napisów

(system) #1

Witam posiadam taki problem posiadam nagrywarkę DVD do telewizora SONY RDR-HX780 i chciałem odtworzyć na niej Film Divx do którego są napisy w formacie .txt . lecz na telewizorze są tak małe że nie da się ich czytać a z poziomu nagrywarki nie da się ich powiekszyć czy jest jakiś sposób powiększenia ich na komputerze i zapisania w takim piku aby odtworzyła je nagrywarka oraz aby byłe większe niż dotychczasowe ??

(Kstarski) #2

w pliku .txt nie zapiszesz wielkości fontu.

jedyna możliwość to ustawienia odtwarzacza, może jest nowszy software do tego odtwarzacza w którym mogli dodać ustawienia wielkości czcionki.

szukaj szukaj

(system) #3

wiem o tym ale może jest jakiś inny format napisów który nagrywarka przeczyta ??

(goomish) #4

Jeżeli to, co napisał kstarski nie jest możliwe, to znaczy np. nie znajdziesz nowszego firmware do odtwarzacza DVD, pozostaje Ci scalenie napisów z filem.

Możliwości są dwie" "przerobienie" tego DivXa na film DVD (np programem DVD Flick), albo pozostawienie formatu AVI i "wklejenie" napisów odpowiednim softem. Na przykład VirtualDub z wtyczką Subtitler albo GOM Encoder. Ten ostatni jest darmowy (podobnie zresztą jak VirtualDub), bardzo prosty w obsłudze i robi co trzeba szybko i sprawnie. Ma niestety kilka wad, ale moim zdaniem nie są aż tak bardzo uciążliwe: pierwsze 10 sekund filmu będzie opatrzone logo producenta programu, do uruchomienia (każdorazowo) programu potrzeba połączenia z internetem (program po coś tam "dzwoni do domu"). Acha... kolejna sprawa, to dekodowanie dźwięku wyłącznie do formatu mp3, więc w razie czego stracisz dźwięk AC3. Chociaż tu nie wykluczam, że to po prostu "wina" konfiguracji mojego systemu. Nie mam enkodera tegoż formatu dźwięku, a tylko kodek pozwalający na odtworzenie go.

(system) #5

tomson93 , niestety małe napisy, to pięta achillesowa firmy Sony. Sam mam, nie tani, system kina domowego SONY i problem z napisami, rozwiązuje tylko podłączanie notebooka, kiedy chcę na szybko obejrzeć film z normalną czcionką. Nowy firmware nic nie zmienił i w twoim wypadku będzie pewnie tak samo. Szkoda...

Pozdrawiam :wink: