Powiększenie sieci domowej


(Jasi3nk0) #1

Witajcie,

a więc jak w tytule chciałbym powiększyć swoją sieć domową. Mam router Linksys WAG160N, neostradę 2Mb/s ale od lipca 6 lub nawet 10 Mb/s, do routera jest podpięta kablem stacjonarka i mój laptop przez WiFi. Mianowicie chciałbym podłączyć sąsiedni budynek do swojej sieci bezprzewodowej. Budynek jest oddalony około 30m w linii prostej od routera (około 25m miedzy budynkami), niestety nie mogę tam złapać dobrego sygnału sieci (tylko na poziomie 2-3Mb/s) więc chciałbym zamontować tam antenę WiFi na USB. I tu moje pytanie: Czy jeżeli kupię taką antenę http://www.gral.pl/preview/Edimax/Edimax_EW-7711USn_USB_802_11n_Antena_na_zlaczu_RP-SMA_56.html do niej taki kabel http://www.allegro.pl/item1035708254_kabel_antenowy_konektor_15m_wt_rpsma_gn_rpsma.html (wyliczyłem ze bedę potrzebował aż15m długości do miejsca jej zamontowania ponieważ sprawdzałem tam silę sygnału laptopem i tam była najwyższa - 24-36Mb/s) to czy internet bedzie działał w miarę szybko? Czytałem gdzieś że jakość zależy też od wykonania kabla. Czy to prawda?


(Xbialyx5) #2

Nic nie mówię, ale to trochę nie legalne :wink: ale dobra. Nie łączy się kabli H155 bo to bardzo szkodzi... Kup jakąś panelówkę, na kablu nie dłuższym niż 6-7 metrów. I powinno być dobrze.

Albo po prostu postaw router jak najbliżej tego budynku, w sensie że w Twoim domu :wink: i po prostu dokup kabel kat. 5e RJ45 i podłącz nim Twojego kompa.


(Mmiszczuk) #3

Wiesz, że podłączając złamiesz regulamin swojego ISP?


(Jasi3nk0) #4

Co znaczy, że szkodzi i czemu nielegalne??


(Xbialyx5) #5

Po prostu łączenie tych kabli strasznie źle wpływa na jakość połączenia. A nielegalne bo nie można udostępniać łącza internetowego poza budynek mieszkalny, w którym jest założony internet, ale spokojnie :wink:


(Jasi3nk0) #6

Czyli stosujac taki przewód mogę stracić na sile/jakości sygnału??

ten budynek znajduje sie na mojej posesji... czy jezeli wezme ''pod pachę'' laptopa i pojde sobie neta w ogrodzie przegladac to złamię prawo?

co innego polecacie??


(Xbialyx5) #7

Internet możesz mieć tylko w swoim domu, tak to jest, ale wiadomo, że każdy chce korzystać. Może postaw router jak najbliżej tego drugiego budynku?


(Jasi3nk0) #8

A jakbym podłączył jakiegoś Access Pointa?? np takiego - http://allegro.pl/item1030136761_access_piont_tp_link_tl_wa500g_bridge_wifi_w_wa.html czy mógłbym go podlączyć do tego kompa kablem RJ-45 aon by się połączył z routerem??


(Xbialyx5) #9

No mógłbyś. Po prostu próbowałem zrobić tak, by jak najtaniej było :slight_smile:


(Mmiszczuk) #10

Skoro się uparłeś do łamania regulaminu to lepiej kartę sieciową z możliwością podłączenia anteny kierunkowej. Karta sieciowa powinna być na układzie atheros.

BTW: trzeba było kupić WRT160NL - masz tam anteny zewnętrzne - wymieniłbyś na z większym zyskiem.


(Jasi3nk0) #11

A więc zrobiłem tak: kupiłem taki oto router http://allegro.pl/item1039868844_tp_link_tl_wa701nd_ap_access_point_150mbps_poe_fv.html który podłączę jako AP Client do kompa w sąsiednim budynku za pomocą 20 metrowego kabla RJ-45. Właściwie wyszło tyle samo co za ta kartę na USB i antenę.

Dzięki za pomoc.

-- Dodane 18.05.2010 (Wt) 20:14 --

Hmm

Kupiłem ten router - TP-LINK Tl WA701ND i podłączam do laptopa narazie, postępując wg instrukcji zmieniam adresy IP lecz nie mogę się połączyć z internetem:(

TP-LINK ustawiony jest jako Client i wykrywa moją sieć i ustawia ją sobie jako tą, z którą ma się łączyć ale nie mam w dalszym ciągu dostępu do internetu ani do ustawień routera. co z tym mam zrobic??